ЕНГЛЕСКА СЕ КЛАЊА СРБИНУ: Александар Митровић је опет распаметио Острво, маестрално увео Фулам у Премијер лигу! (ВИДЕО)
АЛЕКСАНДАР Митровић је још једном одушевио Енглеску.
FOTO: Printscreen/Streamable.com
На утакмици у коме је са Фуламом "јурио" победу против Престона која би за њега и клуб за који наступа значила пласман у енглеску Премијер лигу, српски ас је заблистао - дао је два гола у победи од 3:0 за повратак у елиту.
Након само девет минута игре, одушевио је публику на "Крејвен котиџу" јер је додавање Брајана с левог крила искористио да претрчи директног чувара, обиђе га и искоса с леве стране голом донесе 1:0 Фуламу.
Није прошло дуго, домаћи навијачи су славили и гол Карваља, после спретне реакције у 34. минуту, а онда је Србин опет ступио на сцену.
У сјајној акцији Фулама у 41. минуту, одиграо је Александар Митровић "дупли пас" са Вилсоном, да би потом примио лопту на рубу шеснаестерца и по други пут на овом мечу матирао голмана Престона, Иверсена.
Митровић је замењен у 77. минуту, а његов тим је потом сачувао стечену предност и пласирао се у Премијер лигу.
Реакције Енглеза на бравуре српског голгетера
Имајући у виду да је на свом 40. мечу у Чемпионшипу Александар Митровић већ до полувремена догурао чак до 40 голова, реакција енглеских љубитеља фудбала, али и тамошњих новинара је било на претек.
Наравно, све су биле у виду већих или мањих хвалоспева.
- Митровић ове сезоне... Невероватан. Мислим да ће овај рекорд дуго остати на снази, написао је један навијач на Твитеру.
Било је и оних који су голгетера Фулама хвалили и због нечега што нису погоци:
- Митровић лови везне играче ривала како би их спречио да испуцају лопту. Човек са посебном мотивацијом ове вечери, задивио је наш репрезентативац енглеског новинара, Питера Руцлера.
Руцлеров колега Том Ворвил духовито је описао "неминовност чињенице да Митровић увек буде стрелац":
- Сунце изађе, Александар Митровић постигне гол, Сунце зађе, написао је он.
Подсетимо, у другом по снази фудбалском такмичењу у Енглеској, прва два тима на крају сезоне (када се одигра 46 кола) директно прелазе у Премијер лигу, а екипе од 3. до 6. места иду у бараж.
БОНУС ВИДЕО: Ово су фудбалери са највећим зарадама
Препоручујемо
ПРВA ФОТОГРАФИЈA ИЗ БОЛНИЦЕ: Синиша Михајловић и посета која га је одушевила (ФОТО)
19. 04. 2022. у 19:34
НОЋ ОДЛУКУЕ НА "РАЈКУ": Може ли Звезда да доврши посао против Лила?
СРПСКИ шампион вечерас брани гол предности против Лила у реванш утакмици плеј-офа за осмину финала Лиге шампиона (18.45). Звезда је била бољи ривал на првом сусрету, али не сме се опустити и мора одиграти нову сјајну утакмицу како би се прошла даље и тако заказала обрачун са Лионом/Астон вилом.
26. 02. 2026. у 07:00
"АЛИ, ЈА САМ АМЕР!", "НЕ, ТИ СИ РУС! МАРШ ОДАВДЕ!" Скандал! Забранили му да учествује на Светском првенству!
РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" - шокирале су и Американце.
27. 02. 2026. у 13:48
ЈЕДИНА ФОТКА ДЕКИЈА И ТРУДНЕ НОВИНАРКЕ: Није рођена у Србији, подариће му 5. дете - млађа од њега 8 година (ФОТО)
АНИТА Бојанић је супруга Дејана Станковића, која ће му ускоро подарити друго дете, а тренеру Црвене Звезде ће то бити пето дете с обзиром да из првог брака има тројицу синова Стефана, Филипа и Александра.
26. 02. 2026. у 16:48
Коментари (0)