КЛАСИК У ФИНАЛУ ФА КУПА: Челси иде по трофеј, "плавци" савладали Кристал Палас (ВИДЕО)

17. 04. 2022. у 19:44

ФУДБАЛЕРИ Челсија пласирали су се у финале ФА Купа пошто су у другом полуфиналу победили Кристал Палас са 2:0 и бориће се за трофеј са Ливерпулом.

КЛАСИК У ФИНАЛУ ФА КУПА: Челси иде по трофеј, плавци савладали Кристал Палас (ВИДЕО)

Показали су се изабраници Патрика Вијеире као тврд орах, али нису успели да изненаде екипу Томаса Тухела, па су одличну сезону у најмасовнијем такмичењу окончали на степенику пре меча за пехар.

Челси је отпор ривала успео да сломи у 65. минуту када је Рубен Лофтус-Чик погодио после асистенције Каија Хаверца.

Мејсон Маунт после поготка/ФОТО: АП

Нису ту стали "плавци" па су десет минута касније удвостручили предност. Други гол био је дело Мејсона Маунта након додавања Тима Вернера.

До краја меча промене резултата није било, па екипа са "Стамфорд Бриџа" може да почне да размишља о финалу са Ливерпулом који је у суботу победио Манчестер сити (3:2).

БОНУС ВИДЕО: ВАТРЕНИ ВЕЧИТИ ДЕРБИ: "Делије" и "гробари" користили пиротехнику као ретко кад