"ТОМО, ОШИШАЈ СЕ - ШЕФЕ, НЕЋЕ МОЋИ": Чувар мреже открио зашто никада није обукао дрес репрезентације Хрватске
НЕКАДАШЊИ чувар мреже Томислав Пиплица говорио је у интервјуу за „Кикер“ зашто никад није бранио за репрезентацију Хрватске, а за шта је „окривио“ Мирослава Ћира Блажевића.
Фото: ЕПА
– Хтео сам да играм за Хрватску, био сам на проширеном списку са још два играча. Сва тројица смо имали дугу косу. Тадашњи селектор Мирослав Блажевић рекао нам је да ћемо бити позвани, али ако се ошишамо. Одмах након те изјаве сам рекао да ако сам тренеру потребан, добиће ме таквог какав јесам. И тако нисам наступио за Хрватску. Иначе, остала два играча су се ошишала - открио је Пиплица.
Касније је заиграо за репрезентацију Босне и Херцеговине за коју је одиграо 13 утакмица, да би претходно са тимом Југославије до 20 година био првак света.
– Била је то најјача екипа у којој сам играо и рат нас је зауставио да освојимо још трофеја. Имали смо 20 врхунских играча који су касније играли битну улогу у Лиги шампиона - поручио је Пиплица.
Бонус видео: Необична соба на Мундијалском стадиону у Катару
Препоручујемо
НОЋ ОДЛУКУЕ НА "РАЈКУ": Може ли Звезда да доврши посао против Лила?
СРПСКИ шампион вечерас брани гол предности против Лила у реванш утакмици плеј-офа за осмину финала Лиге шампиона (18.45). Звезда је била бољи ривал на првом сусрету, али не сме се опустити и мора одиграти нову сјајну утакмицу како би се прошла даље и тако заказала обрачун са Лионом/Астон вилом.
26. 02. 2026. у 07:00
ПРЕДРАГ МИЈАТОВИЋ ОСТАО У ШОКУ НА СЕДНИЦИ УПРАВЕ ФК ПАРТИЗАН! После дербија, на важну тему - једини дигао руку "за", сви остали - ОДБИЛИ!
Најновије вести везане за ФК Партизан свакако нису онакве какве би "гробари" желели.
26. 02. 2026. у 13:10
ЈЕДИНА ФОТКА ДЕКИЈА И ТРУДНЕ НОВИНАРКЕ: Није рођена у Србији, подариће му 5. дете - млађа од њега 8 година (ФОТО)
АНИТА Бојанић је супруга Дејана Станковића, која ће му ускоро подарити друго дете, а тренеру Црвене Звезде ће то бити пето дете с обзиром да из првог брака има тројицу синова Стефана, Филипа и Александра.
26. 02. 2026. у 16:48
Коментари (0)