ЗВЕЗДА ПОНОВО ПРВА: Колубара прегажена на Маракани

А. Илић

20. 03. 2022. у 20:23 >> 19:18

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде у 28. колу домаћег првенства играли су против Колубаре. Тим Дејана Станковића био је убедљив - пред више хиљада навијача црвено-бели су славили 3:0 (2:0).

ФК Црвена звезда

Звезда је од почетка меча успоставила контролу, имали су лопту више времена у свом поседу. О томе колико је тим са Маракане био бољи ривал говори и податак да је Колубара упутила два ударца ка голу Милана Борјана.

Прву велику шансу на мечу имао је Немања Мотика у 11. минуту када је бивши фудбалер Бајерна шутирао преко гола. Уследио је период игре у коме се играло искључиво пред голом Колубаре, а Звезда је у 29. минуту дошла до вођства.

Бен се нашао на правом месту у право време, искористио је убачену лопту Родића након конфузије у петерцу и матирао Поповића. До полувремена је Звезда још једном обрадовала навијаче, а виђен је прелеп гол Милана Родића. Гајић је послао сјајну лопту до левог бека Звезде који је пројектил пласирао у мрежу Балше Поповића.

Велики промашај имао је Охи у 50. минуту, искупио се 20 минута касније када је искористио добру лопту Гајића и лошу реакцију одбране за трећи гол Звезде.

Млади Никола Станковић је добио добру лопту у простор, а његов ударац завршава крај гола.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - КОЛУБАРА 3:0 (2:0) (Бен 29', Родић 45', Охи 70')

90'КРАЈ МЕЧА

85' Гелор Канга је напустио игру, уступио је место Андрији Радуловићу, те је великим аплаузима испраћен на клупу.

84' Добру лопту у простор добио је млади Станковић, а његов ударац завршава крај гола.

80' Не срља сада тим Дејана Станковића, стрпљиво гради своје шансе, али не успева актуелни шампион да пробиоје бедем пред поповићевим голом, а са тренутним резултатом нема Звезда ни разлога да срља.

75' Андрић је изломио Ераковића, распалио по лопти, а Милан Борјан био је на месту.

70' ГОЛ! Охи је постигао шести гол у Суперлиги. Милан Гајић је проиграо Норвежанина, који је буквално ушао у гол са лоптом. Лоше су били постављени дефанзивци гостију, а Поповић је био немоћан.

65' Комбиновали су Охи и Канга, Габонац је незгодно шутнуо Ненада Кочовића у пределу испод стомака, а играч Колубаре брзо се придигао са траве.

60' Изблокиран је сада ударац Немање Мотике, само корнер за Звезду, седми до сада.

58' Гајић је одузео лопту, повукао напред, одлучио се да шутира - преко гола. Имао је додуше и бољих решења, али се одлучио да опроба ударац који му није био наклоњен овог пута.

54' Корнер изводи Канга, нова уиграна акција. Мотика и канга комбинују, а Поповић лагано долази до лопте након  атрактивног покушаја Иванића.

51'Лепа акција Звезде. Иванић је центрирао након што је Канга повукао контру. До лопте долази Мотика, шутира, али само корнер.

49' Охи је имао одличну прилику. Бен је добро проиграо норвешког нападача, а леп зачетак акције дело је младог Мотике.

46' Утакмица у Љутице Богдана је настављена.

Прво полувреме

45' АУ, Каква голчина Родића. Гајић је послао лопту до Родића, а бек домаћег тима распалио је свом снагом по лопти за 2:0.

40' Ишла је лопта Иванића у оквир гола након продора, није било опасности по Балшу Поповића.

37' Звезда контролише игру на терену, али не срља по сваку цену ка голу ривала, опробао се главом и Страхиња Ераковић у једној прилици, био је непрецизан.

29' ГОЛ! Бен се нашао на правом месту у право време, искористио је убачену лопту Родића након конфузије у петерцу и донео предност домаћем саставу након готово пола часа игре.

27' Тумбас покушава да проигра саиграче у Звездином шеснаестерцу, недовољно добро да намучи дефанзивце црвено-белих

25' Комбинују Бен и Иванић, добро се сналазе одбрамбени играчи гостију.

19' Лепа шанса за Звезду, из изграђене акције. Наивно су гости испали, а Канга и Иванић су комбиновали. Други је на крају био непрецизан.

17'  Добро изведен прекид. Мотика додаје до Крстичића који шутира тик уз стативу већ савладаног Балше Поповића.

14' Сада гледамо "викторије" пред голом Колубаре. Нема много посла пред голом Поповића, али Звезда тражи прилику да добрим протоком лопте "откључа" шеснаестерац гостију.

11' Добра шанса за Мотику, Иванић је послао до Бена, он пропустио Охију који је промашио цео фудбал, а до лопте долази Мотика који са ивице шеснаестерца има прилику да шутира - тик преко гола.

5' Младеновић је одузео лопту на својој половини и покренуо контру гостију, ипак Ераковић одлично реагује пред својим шеснаестерцем. Лепа и обећавајућа акција коју гости нису знали да реализују.

2' Доста агресивна игра Звезде на старту меча, притискају изабраници Дејана Станковића на средини терена и не дозвољавају ривалу да се разигра. Покушао је Иванић након брзе контре да проигра, Узелац добро реагује.

1' минут утакмица на стадиону Рајко Митић је почела. Домаћи састав има први напад.

Уочи меча

САСТАВИ

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Борјан – Гајић, Ераковић, Драговић, Родић – Крстичић, Канга – Бен, Иванић, Мотика – Охи.

КОЛУБАРА (3-4-2-1): Поповић - Кочовић, Узелац, Радовановић - Младеновић, Лончар, Зечевић, Стојановић - Бојић, Петронијевић - Тумбас.

У Црвеној звезди надају се добро попуњеним трибинама. Дејан Станковић најавио је меч.

- Колубара је подигла ниво игре у односу на наш сусрет у Лазаревцу. Чуо сам да ривал има суспендоване играче због жутих картона. Излазимо из тешког меча, како емотивно, тако и физички. Доста смо се истрошили, неки ће морати да паузирају због умора и повреда. Утакмице против Металца и Ренџерса  оставиле су траг у кратком временском периоду. То ипак, не мења наше циљеве и захтеве. Јесенас смо у Лазаревцу ушли јако у меч, иако је терен био тежак, али смо „отворили” ривала на време и до краја је било 7:1 – каже Дејан Станковић, шеф стручног штаба Црвене звезде.

Колубара ће бити лишена помоћи најбољег играча и стрелца десет голова ове сезоне Уроша Ђурановића због црвеног картона у претходном колу.

Шеф стручног штаба гостију Дејан Ђурђевић очекује много боље издање него у првом мечу против црвено-белих (Звезда добила 7:1).

- Јако незгодна утакмица у тешком тренутку за нас, у смислу да је бодова све мање. Када идете Звезди и Партизану негде се подразумева, поготову када гостујете, да то иде на воденицу домаћина. Ја ствари не видим тако, не знам своју екипу да припремам за пораз. Увек треба да изађете спортски достојанствено, да дате све од себе на терену. Некад то буде добро, некад лоше, а некад резултира неочекиваним резултатом. Од своје екипе очекујем да у недељу поправимо утисак из прве утакмице, који је био јако лош овде у Лазаревцу. То је велика обавеза за све играче који изађу на терен. Са друге стране имамо персоналних проблема, доста суспендованих играча, али верујте то ништа не мења. Неки други који добију шансу, добиће је у најбољем могућем тренутку. Многе које сам тренирао постали су играчи на утакмици са Црвеном звездом. Чини ми се да ће колега Станковић извести на терен оно што је најбоље у саставу и ја се радујем томе, јер је ово још једна лепа прилика за нас да се још једном представимо лепо фудбалској јавности у Србији и да покушамо да направимо неки резултат. Ако бих рекао да би сваки бод који би уписали био више него добар за нас, не бих био нереалан. Стремимо ка томе, јер у животу човек мора да верује да би нешто остварио. Из тог угла ћу покушати да те своје импресије и утиске и искуства пренесем на моје млађе играче, да се у недељу против велике Црвене звезде представе у најлепшем светлу, рекао је Ђурђевић.

БОНУС ВИДЕО: Ово су фудбалери са највећим зарадама