ЛИГА ЕВРОПЕ, КАКВА ОСМИНА ФИНАЛА! Филип Костић јунак драме у 120. минуту, испали Порто, Бајер, Галатасарај, Монако...

17. 03. 2022. у 23:42

У четвртак су одиграни реванш мечеви Лиге Европе, седам њих, јер осмог није било пошто је московски Спартак избачен из такмичења због сукоба Русије и Украјине, па је Лајпциг добио "зелено светло" да се ушета у наредну рунду надметања.

Аталанта је избацила Бајер, усред Леверкузена, пошто је после 0:0 у Берграму једини гол у реванш дао Жереми Бога у 91. минуту, на опште запрепаштење домаће публике која је "већ видела" продужетке.

Без погодака је била завршена и прва утакмица Барселоне и Галатасараја, а онда је Ћавијева екипа у гостима губила, да би Педри у 37. минуту, те Обамејанг у 49. головима донели тријумф од 1:2 за пролазак у четвртфинале.

Монако је испао јер је после пораза у Браги (2:0) одиграо с Португалцима 1:1 у реваншу, а Порто је елиминисан јер је после пораза на свом терену од Лиона (0:1) изборио само, за њега недовољан, реми (1:1) у Француској. Кључан је у реваншу био гол Дембела, којим је Олимпик из Лионе повео у 13. инуту, пре него што је Пепе у 27. изједначио.

На две утакмице су фудбалери морали значајно дуже да остану на терену.

Севиља је, наиме, "минималцем" победила екипу Вест Хема у првом мечу, али је у Лондону Суцек то анулирао голом у 39, па су на ред дошли продужеци. А онда је искусни, 32-годишњи Украјинац, Андриј Јармоленко, у 112. минуту натрчао на један одбитак, спровео га у мрежу Шпанаца и... за разлику од "пола Лондона" који је славио, он, због ситуације у земљи у којој је, прилично мирно провео тренутке непосредно после гола којим је "чекићаре" винуо међу осам најбољих тимова Лиге Европе.

Тамо ће се наћи и Филип Костић, асистент у 120. минуту за пролазак Ајнтрахта у четвртфинале.

Наиме, након што је немачка екипа у гостима савладала Бетис са 1:0, била је убеђена да пролази даље после 90 минута реванша, јер је семафор показивао 0:0, али пре последњег судијског звиждука Фекир је проигроа Иглесијаса, а овај шпанској екипи донео 0:1, тиме и изборио продужетке.
А онда је управо Костић, у последњем минуту другог продужетка, тачније судијској надокнади, након што је фаулиран - наместио лопту на левом крилу за слободан ударац, па асистирао Хинтерегеру, који је постигао гол за 1:1, укупних 2:1 и пролазак Ајнтрахта даље.