САНЧЕЗ ТРАГИЧАР НА ЕНФИЛДУ: Бајерн без трунке милости (ВИДЕО)

08. 03. 2022. у 22:58

ФУДБАЛЕРИ Ливерпула и Интера играли су на Енфилду 0:1, те ће након 2:0 у првом мечу, на Ђузепе Меаци "редси" играти у четврфиналу Лиге шампиона. Даље је прошао и Бајерн који је након 1:1 у Салцбургу декласирао ривала из Аустрије у реваншу са 7:1.

Интер је из Милана допутовао у Ливерпул са заостатком од два гола. Домаћин није срљао, чекали су шансу из контри.

Прву прилику да угрози гол гостију имао је Матип у 31. минуту, након добро изведеног прекида тукао је главом а лопта је окрзнула пречку. Минут касније шансу је имао и Ван Дајк, био је непрецизан.

Велику шансу у 52. минуту имао је Мохамед Салах, распалио је по лопти, а одбитак је завршио на стативи.

Десет минута касније Лаутаро Мартинез донео је предност Интеру. Примио је на ивици шеснаестерца фантастичан пас, те послао лопту у десни угао. Био је то први гол Аргентинца након десет мечева.

Да несрећа не иде сама показала је и повреда Марцела Брозовића у 74. минуту меча. Могао је у 76. минуту је Мохамед Салах могао да умири домаће навијаче, али је по други пут у мечу погодио стативу.

Умирио је лепо лопту у 91. минуту Луис Диас, али је феноменално реаговао Артуро Видал. На крају, Интер је скупо продао кожу, али даље заслужено иде Ливерпул - 1:0 (0:0).

Није дуго трајала радост гостију, тек минут касније Алексис Санчез је неопрезно стартовао на лопту, судија му је показао други жути картон, а  нероазури остали су са играчем мање, а посао им је у преосталих тридесетак минута био знатно отежан.

Што се Бајерна тиче, он је цео посао у реваншу завршио за 23 минута. Толико је, наиме, Роберту Левандовском било довољно за хет-трик.

Већ у 11. минуту Вобер је скривио први пенал, судија Клемен Турпан је показао на белу тачку, а најбољи голгетер минхенског гиганта био прецизан.

То је учинио и када је Турпан десет минута касније опет направио прекршај у казненом простору Салцбурга, да би се Левандовски у 23. минуту нашао на правом месту и донео недостижних 3:0.

"Бајерн к'о Бајерн", није се на томе зауставио. Серж Гнабри је у 31. минуту одушевио домаће присталице голом на асистенцију Комана, па је од тада остало само питање којим ће се укупним резултатом Баварци пласирати у наредну рудну Лиге шампиона.

Уписао се у другом полувремену и Томас Милер у 54. минуту меча, а Морис Кјергор  је у 70. минуту постигао почасни погодак за "бикове", док је головима у 83. и 85 минуту Лирој Сане поставио коначних 7:1.

БОНУС ВИДЕО: ТОП 10 НАЈПЛАЋЕНИЈИХ ФУДБАЛЕРА: Колико зарађује Роналдо а колико Меси...