ЦРНО-БЕЛИ ПАД: Партизан после дербија доживео болан пораз у Еврокупу

А. Илић

08. 03. 2022. у 20:01 >> 20:10

КОШАРКАШИ Партизана нису искористили налет након победенад Црвеном звездом, те су у 14. колу Еврокупа убедљиво поражени од Лијеткабелиса у Литванији 93:78.

Добро је Партизан почео меч, имали су серију гости 5:0, након чега је уследио одговор, успоставили су домаћи контролу игре, а потом до краја четвртине дошли до вођства. Изабраници Жељка Обрадовића успели су да анулирају предност и након 10 минута дођу до 24:24.

Друга четвртина донела је распад игре у тиму из Београда. Седам минута Партизан није успео да постигне кош, ривал који са клупе предводи некадашњи тренер Партизана Ненад Чанак, постигао је 20, до краја четвртине Партизан није имао много изгледад да одговори, те су након 10 минута постигли 13 поена, наспрам 29 Лијеткабелиса.

Tekst potpisa

Деловало је почетком другог полувремена да ће Партизан да одговори, чвршће су играли црно-бели у одбрани, али је поново дозвољено ривалу да успостави ритам, тројкама је решетао одлични Орелик који је имао пет постигнутих тројки.

Успорили су ритам играчи из Паневежиса који су очигледно били задовољни ониме што су приказали. Партизан није имао никакву шансу да се у последњој деоници врати, те су Чанкови пулени рутински привели меч крају.

Лијеткабелис - Партизан 93:78 (24:24, 29:13, 27:18, 13:23)

Лијеткабелис: Ваичунас, Калаицакис 10, Гиедраитис, Липкевичиус 14, Малдунас 2, Земаитис 11, Берзинс 5, Орелик 21, Василиаускас, Гиедраитис 9, Гагић 21.

Партизан: Пантер 20, Вукчевић 4, Лидеј 4, Загорац 16, Аврамовић 2, Копривица 7, Дангубић, Мур, Глас 2, Лесор 7, Трифуновић 4, Мадар 12.

КРАЈ МЕЧА

40' Мадар и Вукчевић направили су серију Партизана, али прекасно су црно-бели подигли интензитет игре. Ипак, Гагић меч завршава поенима -93:78. Погодили су домаћи играчи 11. тројки, у свим статистичким параметрима били су бољи ривал.

37' Нема Партизан расположене играче, чини се да су играчи београдског тима у нокдауну, а након паузе због четири прекршаја Кевин Пантер је изашао из ритма -91:90.

33' Погађа Мадар за три, након украдене лопте и Трифуновић - 87:63

32' Невероватно! Берниш је из аута погодио тројку на врху рекета, а потом Калеицакис закуцава након украдене лопте 85:58. Дангубић на другој страни промашује отворену тројку.

31' Јам Мадар отвара последњи период поенима - 80:57.

Трећа четвртина

30' Партизан има доста проблема са транзицијом лопте у овом мечу, доста изгубљених лопти условило је простор за госте да додатно увећају своју предност. Проблем за госте чини и лоша маркација у којој је увек неко сам на шуту  за три код Литванаца. Погодио је уз звук сирене Раде Загорац. - 80:55.

28' Гагић је сада погодио и из игре, а потом и Орелик за 78:49.

27' Пантер је у проблему, четврта лична грешка за најбољег стрелца црно-белих. Фаулирао је Гагића при шуту који је половичан био за 74:49.

26' Липкевичијус се одлучио на покушај за три, имао је играча на лопти, али је распалио, чиста тројка. Покушао је Ледеј са друге стране, био је отворен, ништа 73:49.

24' Кевин Пантер, црно-бели на -19. Враћа Калаиџакис на 22 новом тројком 68:46.

23' Поново су грешке у преносу лопте болна тачка гостију. Уследио је нешто мирнији период игре, са 4:0 домаћег тима.

22' Осамнаести поен уписао је Кевин Пантер, нова тројка Партизановог кошаркаша.

21' Гагић отвара друго полувреме пеналима, знатно боља игра у одбрани Партизана - 55:37

Полувреме

20' Велику предност на полувремену има домаћи састав. 53:37. Кошаркаши Партизана су након одличне прве деонице необјашњиво пали у другој четвртини, седам минута били су без коша, док су ривалу дозволили да у том периоду постигне 20 поена. До краја полувремена Партизан је успео да дода свега  13 поена, а са друге стране примили су 29.

19' Трећи и четврти поен у четвртини, на другој страни, након фаула уписује раде Загорац са друге стране. Добра одбрана Аврамовића, коначно лаки поени на другој страни. Враћа истом мером Ђорђе Гагић уз фаул Пантера, који потом на другој страни два пута погађа бацања за 51:32.

18' За сада највећа предност гостију 48:26. Липкевичијус је увећао суфицит Литванаца са пенала.

17' Липкевичиус је погодио за два показаују судије кораке, пропустио је домаћин прилику да оде на +20. Серија 18:0 - 42:24. Партизан је у нокдауну, нова изгубљена лопта за тим Жељка Обрадовића. Седам минута требало је Партизану да постигне кош, уписао се Копривица, на другој страни Гиедраитис погађа за 46:26.

16' Осми поен постиже и Ђорђе Гагић, треба истаћи да Партизан има већ 10 изгубљених лопти, наспрам пет ривала. Партизанова игра своди се за сада на покушаје за три - 42:24.

15' Губи лопту Мур, немоћни су црно-бели у овим тренуцима... 40:24 стоји на семафору.

14' "Запалио се" Орелик који погађа трећу тројку у низу. Партизан не зна шта га је снашло 38:24

13' Орелик је играч за кога Партизан нема решења. Погодио је још једну тројку, гости без коша три минута у другој четвртини, серија 11:0 домаћих!

12' Одлично су домаћи играчи отворили другу деоницу 8:0 за Литванце на старду четвртине. Пет везаних поена постигао је Орелик, а Обрадовић је био видно бесан, још једном тражи минут одмора - 32:24-

11' Орелик је добио сјајно проигравање, промашио је полагање. Искупио се у наредном нападу, погодио је за три - 27:24. Његов 11. поен у мечу.

Прва четвртина

10' Када је потребно - Кевин Пантер, далекометна тројка кошаркаша гостију, вратио се Партизан на посед заостатка. Осоколио се Партизанов Американац који је са још веће удаљености покушао за три, на скок је стигао Лидеј, али поново промашај, а Пантер погађа 2+1 за 24:24.

9' Нису добро комуницирали одбрамбени играчи Партизана, а то је искористио Гагић за нове поене, а потом Лидеј губи лопту - 24:18.

8' Загорац игра у одличној форми на почетку меча, уписао је осам поена, а на другој страни дефанзивци црно-белих дозволили су Липкевичијусу полагање на други обруч 22:16. Тренутак конфузије на половини гостију, Загорац је избио лопту, покупио ју је Гагић, који је на крају фаулирао Пантера. Американацц са пенала додатно спушта заостатак црно-белих на 22:18.

7' Раде Загорац погодио је за два, Партизан се вратио на шестп оена заостатка, Орелик је највећи проблем по црно-беле постигао је за шест минута осам поена. Са друге стране Загорац уписује још два, његов шести до сада. Прецизан је био са линије за слободна бацања и Калаицакис -20:14.

6' Матијас Лесор прекинуо је серију ривала, а на његове поене са пенала одговорили су Орелик и Берзинс - 18:10.

5 Џемаитис је након другог покушаја успео да погоди, серија 8:0 (14:8) натерала је Обрадовића да тражи минут одмора!

4' Серија пулена Ненада Чанка 6:0, након Гагића уписао се за два поена и Орелик, Мадар је био непрецизан са дистанце, потом и Глас - 12:8

3' Липкевичијус на другој страни погађа са пенала. Непцеризан је био са друге стране Мадар, а добро реагују гости у одбрани и спречавају лаке поене. Потом је са пенала прецизан био и Ђорђе Гагић - 9:8.

2' Гедиминас погађа за три за Литванце, на другој страни одговара преко руке Раде Загорац, који уз звук сиерене погађа за 5:8.

1' Почео је меч у Паневежису. Први напад за екипу Партизана. Балша Копривица и Раде Загорац направили су серију 5:0, прве поене за госте постигао је Ђорђе Гагић 5:2.

УОЧИ МЕЧА

Црно-бели пред литванског представника у Еврокупу излазе осокољени победом у вечитом дербију (98:84), док их на другој страни чекају Ђорђе Гагић, дугогодишњи центар црно-белих и Ненад Чанак, некадашњи тренер клуба.

Тим из Београда на другој је позицији са девет победа и четири пораза, док домаћин има шест победа и исто толико пораза.

Тренер београдског тима рекао је да црно-бели имају искуства играња у густом распореду.

- Имамо искуство играња на овај начин, 48 сати после одигране утакмице и то није нешто чега се радо сећамо. Играли смо изванредну утакмицу против Хамбурга, а онда два дана након тога против Меге веома слабо. Фалило је енергије и то је оно о чему ћемо разговарати са играчима вечерас на тренингу. Да размислимо ко су они који би требали да почну меч и да дају енергију да се одигра поново једна добра утакмица. Екипа Лијеткабелиса је играла веома добро против нас у Београду. Они су тим који има изванредне шутере за три поена, веома паметно играју у нападу, користе тај квалитет да су шутерска екипа. Сем Гагића када игра на петици, сви остали високи играчи шутирају за три поена. Тај сегмент игре треба да одлучимо, како ћемо бранити њихову ’пик енд поп’ игру. То је нешто што је веома важно, поручио је Обрадовић.

Ненад Чанак истиче да му је необично да игра против црно-белих, али је додао и да прати игре бившег клуба.

–Необичан ми је осећај, морам да признам.У Београду сам, још нисам свестан да је сутра утакмица, али морам да дам све од себе да се прешалтам на тај мод. Ја сам тамо већ четврта година и сигурно не би остајао толико дуго да ми не прија. Нашао сам средину где ми људи дају право на грешку, нико не скида главе, тако да сигурно једна средина где се осећам врло комфорно и мислим да радимо добар посао. Пратим, наравно да пратим. И као навијач и са тренерске стране. Сигурно је да је Партизан фаворит, а не иду нам на руку ова два везана пораза Партизана. Сигурно ће бити реакција играча. Наш циљ у Еврокупу је да не будемо девети и десети. Идемо по утакмицу по утакмицу, ашто се тиче сутрашње утакмице стварно бих волео да одиграмо оно што тренирамо, да не покушавамо нешто што не тренирамо и да одржимо тај фокус у атмосфери на коју моји играчи нису навикли. – закључио је Чанак.

БОНУС ВИДЕО Како је Београд дочекао кошаркаше који су у Индијанаполису добили и "Дрим тим"

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56 >> 19:11

БИЛЕ ПОСЕБНО ВЕЗАНЕ: Ко је била мајка Бојане Јанковић - преминула пре неколико месеци (ФОТО)

ВОДИТЕЉКА Бојана Јанковић сахрањена је на Новом гробљу у Београду, њу су на вечни починак испратили у великом броју пријатељи, породица, а њен бивши супруг Огњен Јанковић одржао је потресан говор.

29. 04. 2024. у 13:49