ВАР, ПЕНАЛ, ДРАМА: Партизан задржао прво место после Суботице (ВИДЕО)

06. 03. 2022. у 13:35 >> 16:22

ФУДБАЛЕРИ Партизана савладали су Спартак у Суботици минималним резултатом. Стрелац јединог гола био је Натхо са беле тачке. Пенал је досудио арбтар Лукић после интервенције из ВАР собе.

Дуго ће се говорити о одлуци арбитра Лукића да контакт Ђурасовића и Јовића у шеснаестерцу Спартака окарактерише као прекршај за најстрожу казну. Треба рећи да је у ВАР соби био наш најбољи судија Срђан Јовановић.

Лоши временски услови и тежак терен условили су да игра нарочито у првом полувремену не буде на неком високом новоу, али било је и узбуђења. Прво у 11. минуту када је млади Терзић промашио немогуће, добра је била реакција голмана домаћих Дубљанића, а оштра тренера црно-белих Станојевића у овој ситуацији.

Недуго затим истакао се и голман црно-белих Стевановић који је зауставио покушаје Туфегџића и у два наврата Срећковића.

То је било отприлике све у првом делу, а други је Партизан почео много офанзивније и ангажованије на шта су утицале и измене које је у паузи и у рвим минутима другог дела направио тренер Станојевић.

Покушавао је Партизан, али се бранила домаћа екипа. Одличан је био голман Дубљанић, али истицао се и Јапанац Шимура. С друге стране, претили су и голубови из контри.

Иако је Рикардо имао изгледну прилику петнаестак минута пре краја, питање је да ли би Партизан стигао до гола да није било пенала, о коме ће сигурно још бити речи.

Имали су црено-бели и после једну идеалну прилику али је млади Миловановић пропустио да реализује ситуацију један-на-један са Дубљанићем. У наставку акције немушт покушај имао је Јовић.

Пред крај меча било је и инцидената, фудбалери Спартака су се бунили због једног недосуђеног прекршаја на средини терена, очигледно још под утиском пенала.

После утакмице, оба тренера похвалила су игру ривала, а шеф струке Спартака упутио је и извињење због реакције на одлуку из ВАР собе.

Црно-бели су овом победом вратили плус пет предности у односу на вечитог ривала који има меч мање.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Крај утакмице!

95' - Какву шансу пропустио је Миловановић! Очи у очи са голманом Спартака није успео да погоди мрежу. На одбијену лопту натрчао је Јовић, али као да га је изненадила па је тукао далеко од гола.

Друго полувреме продужено је за седам минута.

90' - Немиле сцене на стадиону у Суботици!  Прекинута је утакмица због тога што Лукић није свирао фаул у корист Спартака, утрчали су играчи обе екипе, али се све брзо смирило.

88' - Фудбалери Спартака не могу да се помире са одлуком Лукића на интервенцију ВАР да додсуди пенал за црно-беле.

84' Лазар Лукић је добио позив из ВАР собе да прегледа ситуацију у којој се нашао Јовић после старта Ђурасовића, а после двоминутног прегледања снимка, арбитар је показао на белу тачку. Натхо је био неумољив и Партизан води!

80' Какве две прилике, по једна на обе стране. Прво је Јовић оклевао да уђе у петерац па је изгубио лопту, а у поликонтри спартак стиже до изгледне прилике, али Стевановић зауставља солидан покушај домаћина.

78' - Дубљевић избацује у корнер после шута Холендера кога је идеално упослио Рикардо. Натхо изводи корнер после кога Урошевићев покушај заустава Шимура. Ово је други пут да јапански фудбалер пожртвованом интервенцијом спашава Спартак.

75' - После неког времена једна прилика и за Спартак. Срећковић је добро отворио контру домаћина, наставио са дриблингом напред, дошао до ивице казненог простора, ушао унутра, али онда се запетљао, уместо да је проиграо неког од слободних саиграча.

73'- Натхо је убацио лопту у казнени простор из слободног ударца са десне стране, али црно-бели су стекли само корнер из тога. А корнер није донео ништа.

72'- Рикардо покушава главом после центраршута са левог крила, али лопта иде нало поред гола.

67' Марко Миловановић мења десног бека Живковића. Увођењем младог шпиц играча уместо дефанзивца Станојевић је све карте бацио у напад. губитак бодова у Суботици могао би скупо да кошта црно-беле, на талону је титула!

64' - Јовић је пропустио добру прилику за Партизан. Лепо га је упослио Натхо, али се млади нападач спетљао пред голом.

60'- Нова измена у Партизану, опет Станојевић освежава напад. Умресто Менига улази Холендер.

55' - Покушао је Урошевић из слободног ударца са ивице казненог простора. Пласирао је лопту али је она погодила живи зид и пропала је ова полуприлика за црно-беле који су много конкретнији почетком другог полувремена него у већем делу првог.

46' - Почело је друго полувреме. Станојевић ће са две измене покушати да раздрма напад Партизана. Од 46. минута уместо Терзића и Павловића у игри су Јовић и Лутовац.

Прво полувреме обележили су голмани обе екипе који су се на лошем терену и по хладном времену боље сналазили од нападача у оних неколико прилика које смо видели са обе стране. Нарочито се истакао чувар мреже Спартака Дубљанић у 11. минуту када је зауставио Терзићев покушај. Погледајте реакцију тренера Станојевића после промашаја младог нападачацрно-белих.

Са друге страни Стевановић је у истом нападу два пута сачувао мрежу код покушаја Срећковића.

Погледајте најзанимљивије тренутке из првог дела утакмице:

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

Крај првог дела игре!

43'- Велику прилику пропустио је Урошевић да доведе Партизан у предност! Корнер је извео Терзић, а лопта је дошла до лебвог бека црно-белих који је покушао из близине, али Дубљанић је опет на висини задатка.

36' - после дужег затишја покушао је Спартак преко Јапанца Шимуре, али његов шут био је непрецизан.

29' - Стевановић у два наврата спашава Партизан у дуелу са Срећковићем.

27' - Покушао је Лука Бјеловић са дистанце, али је лопту укротио данас расположени Стевановић.

22' - Нова прилика за црно-беле, покушали су Урошевић, Натхо и Рикардо, али најбољи стрелац Лиге је погодио Јапанца Шимуру који је телом блокирао прилаз голу. Кумовао је и заиста лош терен стадиона у суботици за који су криви и временски услови.

16' - После неискориштене шансе Партизана уследили су минути Спартака. Домаћа екипа покушала је преко Срећковића, али је Стевановић уз помоћ пантерских рефлекса одбранио.

14' - Срећковић је блокирао Рикарда кога је лепо упослио Натхо.

13' - Туфегџић је окушао шут са дистанце, лопта је прозујала поред пречке.

11' - Скоро 11 минута чекало се на прва узбуђења испред гола Дубљанића, а онда је Терзић пропустио идеалну прилику да са пет метара затресе мрежу. Покушали су у истом нападу и Рикардо и Павловић.

1'- Почела је утакмица на очајном терену у Суботици.

УОЧИ МЕЧА

После пораза у 166. вечитом дербију и победе против Младости за коју су стрепели до последњег судијског звиждука, црно-бели на северу Србије настављају поход ка шампионској титули.

Мало изненађење у стартној постави Партизана, Александар Станојевић је одлучио да против Спартака игра са два "бонус" играча, па ће шансу од старта добити Никола Терзић и Лазар Павловић. После одрађене суспензије Саша Здјелар се вратио у екипу, а Поповића је међу стативама заменио Стевановић.

Спартак - Партизан 0:1 (0:0)

Стрелац: 0:1 - Натхо из пенала у 85. минуту.

Градски стадион у Суботици. Судија: Лазар Лукић. Помоћници: Драган Богићевић и Бојан Бановић. Жути картони: Николић и Остојић (Спартак), ЖивковићУрошевић и Јовић (Партизан)

СПАРТАК: Дубљанић, Ђурасовић, Богићевић, Остојић, Милошевић, Шимура, Видаковић (од 89. Тодоровски), Бијеловић, Туфегџић (од 70. Рошевић (од 79. Михајловић)), Срећковић, Николић.

ПАРТИЗАН: Стевановић, Живковић (од 67. Миловановић), Вујачић, Саничанин, Здјалар, Натхо,  Павловић (од 46. Лутовац), Мениг, (од 59. Холендер), Терзић (од 46. Јовић), Рикардо (од 89. Смиљанић).

БОНУС ВИДЕО: Станојевић о утакмици Партизан - Младост