ПЕТ ДЕБИЈА - ЈЕДНА ПОЗЛАТА: Душан Влаховић вечерас игра први меч у Лиги шампиона

ДУШАН Влаховић (22) ће се коначно опробати у најбољем клупском фудбалском такмичењу.

Tanjug/AP

Ако не буде непредвиђених одлука тренера Масимилијана Алегрија, најскупљи српски играч свих времена, имаће деби у Лиги шампиона у вечерашњем мечу (21.00) осмине финала Лиге шампиона, на којем ће Виљареал угостити Дуцијев Јувентус на стадион "Керамика".

Навијачи "старе даме" и обожаваоци нашег аса, прижељкују гол и прекид мини поста од два меча без "рецке". Ипак, ако се консултује статистика и традиција, неће имати много разлога за оптимизам.

Јер, ако се погледају премијере Влаховића у свим такмичењима у којима је наступао, наилази се на податак да је само један деби "позлатио" поготком. И то онај у Купу Италије, 18. августа 2019. када је уласком са клупе у 80. минуту донео Фиорентини преокрет против Монце (3:1). Тада је наш млади ас са два поготка неутралисао вођство Монце па сјајну партију украсио асистенцијом за Федерика Кјезу који је поставио коначан резултат.

Што се тиче дебитантског наступа у Серији А, десио се 25. септембра 2018, када је наш ас провео шест минута против Интера, без конкретног учинка. На првенац у елитном рангу фудбала на Чизми, Влаховић је морао да сачека 442 минута, а као и Купу Италије, после првог, одмах је стигао други гол у размаку од неколико минута, с тим да је Каљари "разбио" Виолу у поменутом мечу (5:2).

Душан Влаховић док је играо за Партизан / ФОТО: Новости

Душанови први професионални кораци били су у дресу Партизана, а и на суперлигашком дебију је "затајио", на мечу против ОФК Београда 21. фебруара 2016. у којем су црно-бели поражени (2:1). Први гол у елитном рангу српског фудбала, стигао је 116. минута и пет мечева касније у окршају са Радником из Сурдулице. Ни премијера у Купу Србије, није била берићетна за тада још тинејџера Влаховића, који је додуше на дебију одиграо само минут против Радничког из Ниша (2. март 2016), а првенац је стигао после три меча у Купу, против Спартака. Такође, Душану ово неће бити прво европско искуство, пошто је у сезони 2016/2017. одиграо 50 минута у квалификацијама за ЛЕ за Партизан против Заглебја, који су Пољаци добили на пенале.

ТРАДИЦИЈА УЗ БРАНИОЦА КРУНЕ

У ДРУГОМ мечу вечерашњег програма Челси ће угостити актуелног првака француске Лил. Међутим, "плавци" играју лоше у последње време, иако нижу победе, али чини се ни да "доге" нису кадре за сензацију. Навијаче Челсија може да греје традиција, која каже да ја првак Европе оба пута савладао Лил у међусобним сусретима 2019. и то истим резултатом (2:1).