КО ДРУГИ ДО ПАВКОВ: Звездин спасилац у минут до 12 (ВИДЕО)

20. 02. 2022. у 12:00

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде су после велике муке савладали Пролетер 2:1.

Човек одлуке по милионити пут је био Милан Павков. Црвено-бели су били на корак од кикса, који би значио катастрофу, а онда се појавио корпулентни центарфор и заказао вечити дерби са Партизаном за наредну недељу.

Изабраници Дејана Станковића су били агресивни од првог минута и контролисали игру, али није ни Пролетер био наиван, па су домаћи могли први до предност, али Милан Борјан је одбрани пенал бившем играчу Партизана Николи Нинковићу у 13. минуту.

Већи део првог полувремена Звезда камповала је у шеснаестерцу Пролетера, ређале су се шансе, али у завршници акција ударцима Станковићевих изабраника недостаја је прецизност. Из изгледних позиција Охи и Бен су промашивали, а староседелац са Kомора успео је да се искупи у 34. минуту, када је Гелор Kанга убацио савршену лопту на петерац. Бен ју је у паду спровео у мрежу. Уљуљкала је Звезду предност, спласнуо је темпо, а Никола Нинковић се делимично одужио за промашен пенал.

Примио је некадашњи играч Партизана лопту у шеснаестерцу, одложио је петом до Стефана Томовића, а данас најопаснији фудбалер Пролетера лукаво је шутирао Александру Драговићу кроз ноге и погодио је супротан угао. Упалио се црвени аларм у Звезди, Дејан Станковић извршио је троструку измену, која је дала резултат са црвено-белим џокером - Миланом Павковим.

Прорадила је Звездина талија, два шута скинуо му је Петрић у завршници, трећи – није. Овог пролећа Милан Родић је покретачка снага црвено-белих, игра изванредно и поново је у гол умешао своје прсте. Убацио еј Родић у шеснаестерац у 87. минуту, а највиши у скоку био је Милан Павков. Закуцала је Звездина „деветка“ лопту у мрежу и донела црвено-белима изузетно битан тријумф пред вечити дерби наредне недеље на Маракани.

Друго полувреме: Пролетер Звезда 1:2

90+4 Крај! Звезда је уписала јако важну победу, голом Милана Павкова.

90+3' Нове тензије на терену, али наставља се меч, још минут до краја.

90+1' Црвени картон Андрејевића после неспортског старта над Кангом.

90' Фрка после поготка Звезде. Два минута се није играло. Епилог свеа, Канга и Андрејевић су добили жути картон. Играће се још два минута

87' ГОЛ! Звезда води. Ко други до Милан Павков. Звездин спасилац је феноменално реаговао на центаршут Родића и скратио муке црвено-белима - 1:2. Коначно су црвено-бели пробили несавладивог Петрића.

84' Сваки напад шанса за Звезду. Фалко је могао да се прослави, али Италијану се баш не да у Београду. Петрић је зачарао мрежу.

83' Павков шутира са 30 метара, али Петрић последњим атомима снаге избацује лопту у корнер.

81' Охи се сада баш обрукао. Промашио је после корнера велику шансу.

78' Нинковић излази из игре. Није популарни "Џиги" задовољан одлуком тренера, али дефинитивно бивши играч Партизана нема снаге за свих 90 минута.

75' Могао је Пролетер сада скроз да заледи Звезду. Стојановић шутира, али лопта иде мало преко гола.

73' Ређају се шансе Звезде. Павков шутира, али брани Петрић. Немају црвено-бели још пуно времена. Кикс би значио катастрофа.

70' Одмах шанса за Звезду. Центрирао је одлично Гајић, шутирао је Родић, али голман Петрић на висини задатка.

69' Промешао је Станковић жестоко карте. Три измене је направио, ушли су Фалко, Павков и Гајић, а изашли су Пићини, Бен и Иванић.

62' Гол! Пролетер је шокирао Звезду. Нинковић је одиграо петом за Томовића који је шутирао са 15 метара и матирао Борјана. Шта се дешава са Звездом? Црвено-бели опет улазе у панику, имају пола сата и не смеју да киксну.

56' Никола Нинковић два пута покушава да савлада Борјана, али не успева. "Џиги" покушава да се искупи за промашени пенал, али џаба. Највећа мистерија српског фудбала је и даље како матирати Борјана са беле тачке.

51' Иванић шутира Петрић брани. Тренер Пролетера врши две измене, једну принудну и једну тактичку.

48' Утакмица је прекинута на кратко због повреда Ераковића из Звезде и Милошевића из Пролетера

46' Кренуло је друго полувреме. Пролетер од старта креће офанзивније.

Прво полувреме: Пролетер - Звезда 0:1

45+3' Крај првог полувремена. Чудних 45 минута у Новом Саду. Звезда је нападала, Пролетер добио поклон пенал од Италијана Пићинија, који Нинковић није искористи, тачније Борјан му је одбрани ударац са беле тачке. А онда је Бен после неколико промашених шанси погодио за предност Звезде.

45' Три минута је судија Живковић продужио прво полувреме.

42' Ослободио се Пролетер притиска, све више је лопта на половини Звезде, али осим корнера ништа се озбиљније не дешава по домаћине

37' Закувало се и на терену и на клупи. Станковић оштро протестује на одлуку судије да несакнционише један старт Пролетера жутим картоном. Страсти су се смирили, а Пролетер је имао једну полу шансу. После пенала први покушај домаћих.

34' Звезда води 1:0. Бен се искупио за све промашаје. Канга је пронашао репрезентативца Коморских острва који је послао лопту у мрежу и може да крене велико славље црвено-белих.

31' Опет је Звезда притисла. Пићини пролази по десној страни и шаље лопту Бену, али Ел Фарду данас нема свој дан. Још једна велика шанса одлази у неповрат.

26' Опет Охи после центаршута Родића шутира главом са пет метара поред гола.

24' Катаи је просуо магију, пронашао Охија, који не успева из одличне позиције да матира Петрића. Само корнер после кога се ништа посебно није десило.

20' Звезда као да се уплашила, после неискоришћеног пенала Пролетера црвено-бели играју много обазривије, теже улазе у прилике.

13' Пролетер не користи казнени ударац. Опет Борјан! Звездина хоботница је скинула пенал несташном дечку српског фудбала. Никола Нинковић, бивши фудбалер Партизана и велики "гробар", односно навијач црно-белих узео је лопту и шутирао, али Канађанин на голу Звезде је још једном показао класу.

12' Пенал за Пролетер! Шок у Новом Саду. Пићини је направио пенал над Томовићем после првог преласка центра Новосађана. Каква грешка Италијана. Судија Живковић није имао избора, морао је да покаже на велу тачку

8' Нови покушај Катаиа, али само спољни део мреже. Звезда напада у налетима, Пролетер се грчевито брани.

5' Какве две шансе за Звезду. Прво је Бен из добре позиције покушао да лобује голмана домаћих, али није успео. Минут касније одличан шут Катаија брани Јевтић, а Бен из изгледне ситуације не успева да пошаље лопту у мрежу. Руку на срце био је и у офсајду, реагова би ВАР.

3' Прекид за Црвену звезду. Катаи лоше изводи прекид и лопта долази до Петрића.

1' Меч у Новом Саду је почео. Црвена звезда је у плавим дресовима, пошто домаћин игра у црвеним

Уочи утакмице

Дуел са Пролетером црвено-бели дочекују практично уз императив победе како би макар одржали корак у односу на црно-беле пред 166. вечити дерби, који је на програму наредног викенда.

На другој страни, мотивисаним Новосађанима на руку иде и чињеница да одморнији дочекују утакмицу с обзиром на то да је Звезда између два првенствена изазова одиграла утакмицу у Купу Србије.

Паклени ритам који се надовезао на напорне припреме одразио се на играче те је Немања Мотика ван конкуренције због повреде, док је Охи имао довољно времена да се врати у пун тренажни процес.

У густом распореду и борбама на три фронта Звезда неће имати право на грешку, међутим такве околности нису додатни притисак на Станковића и његове изабранике.

"Надам се да ће недавна победа у купу бити прекретница у наставку сезоне. Видео сам велику жељу и мотивацију код момака, били су група која је желела да иде даље у том такмичењу, и сигурно да то може бити прекретница. Верујем да ће бодовни заостатак код играча створити још већи жар и жељу за победом. Од почетка припрема стално о томе причамо. Мотив не може да буде већи, и нико не може више од нас да жели победу”, рекао је Станковић.

Партизан касније дочекати последњепласирани Раднички из Крагујевца, а црно-бели у тај дуел улазе после победе у првом мечу шеснаестине финала Лиге конференција против Спарте у Прагу (1:0).