КЕЈН СРУШИО СИТИ: Тотенхем утишао "Етихад" и закувао шампионску трку

19. 02. 2022. у 21:12

ФУДБАЛЕРИ Манчестер ситија изгубили су у Премијер лиги први пут још од 30. октобра 2021. године када је цео плен са "Етихада" однео Кристал Палас (0:2). И сада су "грађани" свој терен напустили погнуте главе. Овога пута Тотенхем је славио са 2:3.

КЕЈН СРУШИО СИТИ: Тотенхем утишао Етихад и закувао шампионску трку

Изабраници Пепа Гвардиоле су били у сјајној серији од 14 победа и једног ремија. Ипак, Антонио Конте је успео да нађе решење како да зауставио машинерију из Манчестера.

"Певци" су на овај начин додатно закомпликовали трку за титулу, а све је до пре неколико кола изгледало као решено. Сада Сити има шест бодова више, али и утакмицу више од Ливерпула.

Наредио је итаслијански стручњак својим изабраницима да стану иза лопте и из контре нападну "грађане". Донело је то очигледно резултат. Играо се четврти минут када је Дејан Кулушевски матирао Едерсона и већ тада наговестио узбудљив меч.

Лидер Премијер лиге је још жешће кренуо да напада након примљеног гола и то му се исплатило у 33. минуту када је Илкај Гундоган донео изједначење.

Друго полувреме донело је много више узбуђења. Сон Хеунг-Мин се други пут нашао у улози асистента, а стрелац у 59. минуту је био Хари Кејн.

Сити је кренуо по ново поравнање резултата и то је додатно отворило простор за контре Тотенхему. Успео је сјајни нападач тима из Лондона да постигне нови гол, али је он поништен због офсајда, након реакције из ВАР собе.

То као да је додтано дало крила "грађанима". Кренули су тада на све или ништа. Меч је продужен за седам минута и када се чинило да ће Уго Лорис и другови освојити цео плен драма је достигла врхунац. У другом минуту надокнаде Габријел Ромеро је играо руком у казненом простору и за Ентонија Тејлора није било дилеме. После гледања снимка показао је на белу тачки, а сигуран егзекутор био је Ријад Марез.

Дигао се "Етихад" на ноге, сви су се надали потпуном перокрету, а онда је уследио мук - Хари Кејн и 2:3. Центрирао је са десне стране Кулушевски, лопта је стигла до нападача који је главом матирао Едерсона. Бразилац је само погледом испратио пут лопте у мрежу.

Сити сада има 63 бода, Тотенхем је седми на табели са 39 бодова.

БОНУС ВИДЕО: НАЈВЕЋА АТРАКЦИЈА ПРАГА