ВЕЛИКИ ТРИЈУМФ ПАРТИЗАНА: Црно-бели покорили Праг, Спарта на коленима (ФОТО/ВИДЕО)

17. 02. 2022. у 19:09 >> 21:00

ДОШАО је Партизан по позитиван резултат у Праг и успео је да га оствари. Црно-бели су славили против Спарте на "Ђенерали арени" са 0:1 у првој утакмици шеснаестине финала Лиге конференција, а јунак је био Квинси Мениг који је постигао једини погодак на мечу.

ФК Партизан

Нема сумње да се клуб из Хумске презадовољан враћа у Београд и сада је велики притисак на тиму Павела Врбе који морају да победе како би се надали осмини финала.

Партизан је добро почео меч. Запретили су гости у првих неколико минута преко Лазара Марковића и Квинсија Менига, али је у оба наврата ударце са дистанце је зауставио голман домаћина Доминик Холец.

Након тога је Спарта запретила три пута за пет минута. Приликом првог покушаја Александар Поповић је одличном интервенцијом спречио Ханцка да доведе свој тим до предности. Сигурно је та одбрана много значила црно-белима, посебно последњој линији тима и додатно улила самопоуздање.

Од тог 15. минута и прилике Карабеца из слободног ударца није виђено много узбуђења, па је око 1.000 навијача на стадиону "Ђенерали арени" могло да види само велику борбу до одласка екипа на одмор.

Друго полувреме донело је још мање узбуђења. Спарта је била та која је више имала лопту у ногама, но ниједном играчи домаћег тима нису озбиљније запретили црно-белима.

Период без озбиљних прилика је прекинут у 78. минуту. Мениг је фантастично искористио сјајно додавање Саше Здјелара, умакао је одбрани и лобом савладао Холеца за велику радост.

Огромну шансу имао је Јојић да дуплира предност. Миловановић је сјајно упослио везисту, овај је шутирао из прве, но голман Спарте је добро интервенисао и спасао тим заостатка од два гола.

Спарта је у самом финишу могла да поравна резултат. Уследио је добар центаршут из корнера, Ханцко је главом пребацио лопту, но два играча тима из Прага нису стигли до лопте. Доста среће је имао Партизан у овој ситуацији.

Реванш меч игра се наредног четвртка, 24. фебруара од 18.45 у престоници Србије.

Пре тога клуб из Хумске у првенству дочекује Раднички из Крагујевца у 23. колу домаћег првенства. Тај меч игра се у недељу од 15.30.

Спарта - Партизан 0:1 (0:0).

Стадион: "Ђенерали арена". Гледалаца: око 1.000. Судија: Андреас Екберг (Шведска).

Спарта (4-3-3): Холец - Сухомел, Витик, Челустка(од 79. Панак), Ханцко - Сочек, Павелка, Kарубец (од 57. Хараслин) - Пешек (од 66. Керјчи), Чванчара (од 66. Доцкал), Хложек.

Партизан (4-2-3-1): Поповић - Миљковић (од 59. Живковић), Вујачић, Милетић, Урошевић - Јојић, Здјелар - Марковић (од 63. Јовић), Натхо (од 46. Јевтовић), Мениг (од 83. Терзић) - Рикардо (од 63. Миловановић).

Друго полувреме: Спарта - Партизан 0:1

90+3' - Крај утакмице.

90' - Велика прилика за Спарту. Добар центаршут из корнера, Ханцко је главом пребацио лопту, но два играча тима из Прага нису стигли до лопте. Доста среће је имао Партизан у овој ситуацији.

89' - Без потребе је дошло до кошкања у финишу утакмице. Крејчи и Терзић су се нашли у клинчу.

84' - Велика штета. Огромну шансу имао је Јојић. Миловановић је сјајно упослио везисту, овај је шутирао из прве, но голман Спарте је добро интервенисао и спасао тим заостака од два гола.

78' - Партизан води! Фантастична лопта Саше Здјелара. Упослио је Менига, овај умакао одбрани и сјајно лобовао Холеца за вођство и велику радост!

73' - Тукао је Ханцко из велике даљине, лопта је погодила Немању Милетића. Тражили су фудбалери Спарте пенал, но арбитар Екберг је одмахнуо руком и рекао да се игра настави.

67' - Други жути картон на утакмици, први за играче Спарте. Адам Хложек ја закачио по нози Здјелара и оправдано је шведски судија показао картон крилном играчу тима из Прага.

63' - Нове две промене прави тренер црно-белих. Немања Јовић и Марко Миловановић добијају прилику, а утакмица на "Летни" је завршена за Рикарда Гомеша и капитена Лазара Марковића.

58' - Пех за црно-беле. Принудно мора да мења Станојевић. Због повреде ће ван терена морати Александар Миљковић, а њега је заменио Марко Живковић.

55' - Још увек без узбуђења у другом полувремену. Екипа из Прага покушава да запрети, али изгледних прилика још увек нема.

Саша Здјелар/ФК Партизан

49' - Ушла је Спарта живље у наставак сусрета, бар на почетку. Ипак, одбрана Партизана добро стоји и не дозвољава да се запрети Поповићу.

46' - Александар Станојевић је већ направио прву промену. Терен је напустио Бибарс Натхо, а заменио га је Марко Јевтовић.

Прво полувреме: Спарта - Партизан 0:0

45' - Крај првог полувремена!

42' - Финиш првог дела меча протиче мирно, без великих узбуђења. Борба се води на половини терена.

32'- Оштро је стартовао Лазар Марковић на средини терена. Судија Екберг је проценио да је то било довољно грубо за жути картон.

31' - Поново је запретио Партизан. Миљковић је центрирао са десне стране, лопта је стигла до Урошевића који је тукао из прве, но његов покушај је изблокиран и екипа из Београда је добила само корнер.

27' - Црно-бели нису дошли у Праг да се бране. Засад нема неке изгледне прилике пред голом Холеца. Углавном гости на почетку меча покушавају из даљине да угрозе чувара мреже домаћег тима.

22' - Након налета домаћин Партизан је успео да се стабилизује, па се у последњих неколико минута игра без већих претњи по оба гола.

15' - Нова опасност по црно-беле. Опсада гола траје сада. Карабец је лукаво пробао из слободног ударца. Лопта је прелетела све у казненом простору Београђана и на срећу завршила је мало поред стативе.

13' - Ханцко је дуго вукао лопту, потом упослио Карабеца, но Партизан је још једном имао среће, пошто је лопта извијена испред гол линије. И даље је резултат 0:0 у Прагу.

ФК Партизан

10' - Прва велика прилика за Спарту. Пешек је центрирао са десне стране, а Ханцко је шутирао главом, али је Поповић одлично реаговао и добром интервенцијом оставио мрежу нетакнутом.

7' - Још један опасан напад изабраника Александра Станојевића. Мениг је опробао ударац, ипак ни он није успео да пронађе пут до мреже ривала.

4' - Кренуо је храбро Партизан. Добро је тукао Марковић са неких 17 метара, али је голман Спарте Холец добро реаговао, а црно-бели су добили само корнер из кога за тим Павела Врбе није било опасности.

2' - Први напад гостију које обећавао. Рикардо је добио лопту у казненом простору ривала, био је леђима окренут, но није успео да се окрене и шутира, па је одбрана домаћих добро реаговала.

1' - Меч је почео!

19.35 - Око сат и по пред почетак утакмице, постале су познате стартне поставе за дуел Спарта Праг - Партизан!

Уочи меча:

Тренер клуба из Хумске Александар Станојевић је пред овај сусрет истакао да ће бити задовољан сваким резултатом који даје наду да у реваншу може да се прође.

- Дошли смо у најјачем саставу и желимо да представимо наш клуб у правом светлу. Играју се два меча, али наша жеља је да већ у Прагу направимо позитиван резултат, па да онда у Београду, кад је најважније, пробамо да изборимо пролазак даље - рекао је Станојевић.

Партизан у добром расположењу дочекује овај меч, пошто је на старту пролећног дела првенства Србије победио Раднички у Нишу (2:0). Са друге стране тим из главног града Чешке је у три званичне утакмице забележио један тријумф и два ремија.

Састави:

Спарта (4-3-3): Холец - Сухомел, Витик, Челустка, Ханцко - Сочек, Павелка, Kарубец - Пешек, Чванчара, Хложек.

Партизан (4-2-3-1): Поповић - Миљковић, Вујачић, Милетић, Урошевић - Јојић, Зђелар - Марковић, Натхо, Мениг - Рикардо.

БОНУС ВИДЕО: Астрономски сат у Прагу, једна од највећих атракција града

ЕНРИКЕ САЊА НОВО ЧУДО: Шпански стручњак је са Барсом направио чувени преокрет против ПСЖ-а, може ли урадити исто сада када су улоге обрнуте?

У реванш утакмици четвртфинала Лиге шампиона фудбалери Барселона ће на ''Монжуику'' чувати гол предности против ПСЖ-а (21.00).

16. 04. 2024. у 07:40

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га одузели ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га "одузели" ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ТУЖНА прича дечака који је прошао пакао на земљи због својих родитеља и деде алкохоличара. Морао је да проси и живи на хладној улици, а данас је жив захваљујући Џеси, Гоги, Маши и Севи.

16. 04. 2024. у 14:14