"ПРЕБИШЕ ДУШАНА!" Влаховић налетео на разбијача, навијачи Јувентуса у неверици после невиђене драме (ВИДЕО)

Д. Н.

13. 02. 2022. у 22:40

ДУШАН Влаховић је пре само седам дана дебитовао за Јувентус, али након што је у два наврата био његов јунак, није успео и трећи пут. Ипак, крај гостовања у Бергаму, где је "стара дама" гостовала Аталанти, навијачи из Торина дочекали су еуфорично, јер је у другом минуту судијске надокнаде времена Данило својим голом донео реми (1:1), а тиме сачувао и четврто место екипи за коју игра Србин.

ПРЕБИШЕ ДУШАНА! Влаховић налетео на разбијача, навијачи Јувентуса у неверици после невиђене драме (ВИДЕО)

Tanjug/AP

Подсетимо, Влаховић је најпре у свом првом мечу, у 24. колу Серије А, фантастичним голом "начео" Верону, потом је торинском гиганту донео победу у финишу Куп меча са Сасуолом, а онда је у недељу увече, у 25. рунди надметања у италијанском шампионату, пожелео да настави свој "терор голмана". Али, наишао је на правог "разбијача", турског штопера Мериха Демирала, који не само да му није "давао да дише", већ је често желео (и успевао) да остави свој траг на Влаховићевим ногама.

Но, кренимо редом.

Јуве је гостовао Аталанти, у дербију кола, јер су се састале екипе које се у овом тренутку боре за четврто место, последње које из Италије води у Лигу шампиона.

И, чинило се испрва да ће ово бити Душаново вече, јер је већ у трећем минуту Влаховић је натерао чувара мреже ривала, Марка Спортијела, да сјајном интервенцијом спречи да шут 22-годишњег Србина са руба шеснаестерца постане погодак. Лопта је, наиме, ишла под саму пречку.

Да је Дибала био мање себичан у 14. минуту, када се пробио по десној страни, а новајлија у табору Јувентуса био сам лево од њега, могла је да уследи прилично лака асистенција после које би Влаховић остао сам пред голманом. Међутим - резултат је остао непромњен, јер је Душанов саиграч пробао да постигне ефектан гол, а за око метар промашио мету.

Масимилијано Алегри, тренер Јувентус / ФОТО: Tanjug/AP

И, након што је наш интернационалац у 17. минуту опет опробао ударац, пославши лопту кроз ноге Демирала, али не и довољно снажно да би се савладао голман, а у 30. главом "тукао" право у наручје чувара мреже, Аталанта се разгоропадила.

Да није било велике непрецизности Муријела када је Шћешни на ивици казненог простора "одлетео у празно", односно да није било два одлична поставља Де Лихта у финишу првог полувремена, домаћин би већ тада водио, али...

Мреже су мировале. Не и Влаховић. Тачније, он и ривал из Турске.

Пред крај првог дела меча, због ко зна ког по реду насртаја Демирала на њега, побунио се наш голгетер са тла, а све што је добио био је жути картон од судије Маријанија, који је показао да га коментари играча, макар и сувисли, уопште не занимају. Наравно, навијачима Јувентуса се то није нимало свидело, па су на друштвеним мрежама сликовито указивали шта од првог минута штопер екипе из Бергама ради Србину...

Само што је почело друго полувреме, Влаховић је "из прве" шутирао после гужве која је настала након корнера, а Спортијело новом одличном одбраном спречио да се Србин упише у стрелце.

И, после бројних пропуштених прилика, стигла је казна. И то у виду бравуре.

Играо се 76. минут, када је Малиновски са више од 25 метара упутио прави пројектил у мрежу Јувентуса и одушевио навијаче Аталанте:

Влаховић и саиграчи су давали све од себе да надокнаде испуштено, али екипа из Бергама се дуго није "дала". Поклекла је тек у другом минуту судијске надокнаде времена, када је корнер Дибале био кобан по домаћина.

Душан Влаховић је "повукао" за собом део одбране ривала, а Данило иза њега утрчао и главом мајсторски затресао мрежу супарника, поставивши коначан резултат - 1:1.

Душан Влаховић и Јувентус - статистика

Млади Србин тренутно је са 18 погодака на другом месту када су у питању најбољи стрелци италијанског шампионата, а на челној позицији је вођа Лација, Ћиро Имобиле са 19.

Од тих 19 голова у "лигама петице" (Италија, Шпанија, Енглеска, Немачка, Француска) више је у првенству, у сезони 2021/2022, дао само шпиц Бајерна, Роберт Левандовски - 26.

Табела Серије А

Јувентус је пред овај меч био четврти на табели Серија А са 45 бода, а Аталанта пета са 43.

Победа "старе даме" донела би јој учвршћивање на четвртој позицији, последњој која води у Лигу шампиона, али иако тај циљ није остварен, подела плена је оставила поменуте такмаце на истим местима, с тим да Јуве сада има 46 бодова, а екипа из Бергама 44.

На врху табеле Серије А су Милан (55, уз меч више), Интер (54), и Наполи (53).

БОНУС ВИДЕО ВЛАХОВИЋ НОВИ РЕКОРДЕР: Пет највећих трансфера српских фудбалера

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45