НАВИЈАЧИ ЈУНАЈТЕДА ЧУПАЈУ КОСУ: Све су могли да очекују, али ово не!

08. 02. 2022. у 22:56 >> 23:06

МАНЧЕСТЕР јунајтед је поново разочарао навијаче. "Црвени ђаволи" су ремизирали са Барнлијем 1:1 на "Турф Муру" у 24. колу Премијер лиге.

Везали су пре овог меча две победе у првенству израбраници Ралфа Рангника и навијачи су веровали да тај низ може да буде настављен, али тим са "Олд Трафорда" игра толико топло-хладно да се никада не може са сигурношћу рећи какав ће бити исход њихових утакмица.

Немачки стручњак је још једном одлучио да остави Кристијана Роналда на клупи, што се сигурно није свидело онима који воле Јунајтед. Ипак, његов изостанак из стартних 11 се није много осетио када је прво полувреме у питању.

Први део меча је гостујући тим одиграо одлично. У том делу сусрета је упутио чак 12 шутева ка голу Ника Поупа, три лопте су завршиле иза његових леђа, но само један гол је признат.

Најпре је Рафаел Варан после одличног центашута Бруна Фернандеша из слободног ударца успео главом да постигне погодак, али он је након поништен због офсајда у којем се налазио Хари Мегвајер. Судија Мајк Дин је гледао снимак и одлучио да не призна гол.

Ипак, 18. минут био је срећан за Јунајтед. Лук Шо је посао оштру лопту по земљи, а сам на другој стативи је остао Пол Погба и закуцао ју је у мрежу ривала.

Недуго потом нови гол су постигли гости. Ипак, он је опет поништен. Бен Ми је постигао аутогол који на његову срећу није био признат због фаула у нападу који је направио Погба.

Наставак сусрета донео је тотални обрт на терену. Последњепласирани тим Премијер лиге кренуо је да напада и убрзо је стигла награда. Играо се 48. минут када је Џеј Родригез донео изједначење Барнлију. Он је одлично изиграо Мегвајера и погом на асистенцију Вута Вегхорста матирао Давида де Хеу.

Занимљиво ово је први гол који је Барнли дао Јунајтеду на свом терену после 658 минута или ти шест мечева. Навијачи су на то чекали скоро седам година.

Рангник је након тога морао да уведе Роналда. Јунајтед је покушавао да пристисне ривала, али није озбиљније угрозио Поупа, па су екипе поделиле по бод.

Барнли је остао на 20. месту на табели са 14 бодова, с тим да од неких тимова има три утакмице мање. Клуб са "Олд Трафорда" је пети са 39 бодова.