МАНЕ ОД ТРАГИЧАРА ДО ЈУНАКА: Салах у неверици, Сенегал шампион Африке

06. 02. 2022. у 22:39

ОСВАЈАЧА Купа афричких нација добили смо након пенала. Сенегал је славио након пенала 4:2 (0:0)

Већ у четвртом минуту Мохаме Абделмонем срушио је играча у шеснаестерцу. Извођач најстроже казне био је Садио Мане. Шутирао је ас Ливерпула по средини гола, Габаски је прочитао његову намеру - корнер.

Египат је имао добру прилику у 43. минуту. Салах је добро шутирао,а Едуард Менди још боље брани.

Наредну добру прилику видели смо у 92. минуту када је Бамба Диенг са ивице шеснаестерца шутирао, сигуран је био Габаски.

Диенг је у продужетку био најзапаженији. Прву шансу имао је у 100. минуту, његов ударац главом брани чувар мреже ривала, а потом петнаест минута касније шутирао је са ивице шеснаестерца, ништа од гола.

Испотавиће се да је Мане прешао пут од трагичара до хероја, његовим поготком са пенала Сенегал је подигао трофеј.

Прецизни су за Сенегал били: Калиду Кулибали, Абдо Диало, Диенг, и Мане, док је Боуна Сар промашио једанаестерац.

За Египат су прецизни били:  Зизо, Хамди, непрецизни су били Абделмонем и Лашин.

БОНУС ВИДЕО: КАО ДА САМ ЈУЧЕ ОТИШАО: Марко Јевтић о повратку у Партизан