НИСУ СЕ УПЛАШИЛИ "МИТРОГОЛА": Немилосрдни Сити избацио Фулам из ФА купа (ВИДЕО)

05. 02. 2022. у 18:37

СРПСКИ фудбалер Александар Митровић решета мреже у Чемпионшипу, а сада је имао прилику да са Фуламом одмери снаге против Манчестер ситију у ФА купу.

НИСУ СЕ УПЛАШИЛИ МИТРОГОЛА: Немилосрдни Сити избацио Фулам из ФА купа (ВИДЕО)

Осетио је популатни "Митрогол" снагу "грађана" на својој кожи. Борио се колико је могао са одбраном лидера Премијер лиге, али није успео да савлада Зека Штефена. Сити је на крају славио са убедљивих 4:1.

Овај меч је одлично почео за "котџере", који су повели преко Фабија Карваља. Велике заслуге за погодак иду и Митровићу. Примио је лопту на центру, окренут леђима ка голу ривала и из прве је фантастично на десној страни упослио Харија Вилсона, који је потом проиграо Карваља за вођство гостију.

Ипак, то као да је наљутило изабранике Пепа Гвардиоле. Они су у размаку од седам минута преко Стонса и Гундогана успели да преокрену резултат, па је у 13. минуту на семафору стајало 2:1.

То је уједно био и резултат првог полувремена, али Сити није желео ту да се заустави, па је у наставку утакмице успео да постигне још два гола.

У стрелце се уписао и Алжирац Ријад Марез који је у 53. и 57. минуту одлучио да он буде тај који ће обрадовати навијаче на "Етихаду".

Српски репрезентативац је на терену био 75 минута када га је заменио Муниз Родриго. Меч је био решен, па је Марко Силва сигурно желео да бар мало одмори Митровића за наредне изазове који чекају Фулам.

Сити се овим тријумфом пласирао у осмину финала ФА купа.

БОНУС ВИДЕО: ФСС УПОЗНАО НОВИНАРЕ СА ВАР ТЕХНОЛОГИЈОМ: У посети Спортском центру у Старој Пазови