САЛАХ ЈЕ КРАЉ АФРИКЕ: Египат на продужетке избацио главног фаворита

Танјуг

30. 01. 2022. у 19:19

Фудбалери Египта пласирали су се вечерас у Јаундеу у полуфинале Афричког купа нација, пошто су после продужетка победили Мароко са 2:1 (1:1).

Судија је после гледања ВАР-а у петом минуту досудио пенал за Мароко, након прекршаја над Ашрафом Хакимијем.

Са пенала је два минута касније био прецизан Софјан Буфал.

У 53. минуту после центаршута из корнера главом је шутирао египатски играч Мохамед Абделмонем, а до лопте је после одбране мароканског голмана дошао Мохамед Салах, који је затим постигао други гол на овом такмичењу.

До краја регуларног тока није било промене резултата, да би у продужетку Египат повео у 100. минуту, пошто је после асистенције Салаха сјајно реаговао Трезеге.

Египат ће у полуфиналу Афричког купа нација играти против домаће селекције Камеруна, 3. фебруара.