КУП АФРИЧКИХ НАЦИЈА: Сјајна сцена у болници после Манеовог потреса мозга (ФОТО)

26. 01. 2022. у 17:53

САДИО Мане обележио је претпоследњи дан надметања у оквиру осмине финала Купа афричких нација.

Tanjug/AP

Подсетимо, Сенегал је у уторак савладао Зеленортска Острва (2:0), али уз контраверзнe ситуацијe

Фаворити су најпре имали играча више од 21. минута, када је Андраде искључен због грубог прекршаја над Садиом Манеом, а двојицу више од 57, када је црвени картон показан голману Возињи.

Иначе, Мане је после поменутог фаула дуго остао на земљи, али иако се придигао, па недуго затим постигао гол, није могао да заврши утакмицу како је то иначе ред.

Штавише, после поготка се срушио на терен, али је успео да, на срећу, скупи снагу и без помоћи других напусти игралиште.

Завршио је у болници фудбалер Ливерпула (и то уз бес навијача енглеског клуба, који су се питали на друштвеним мрежама зашто је Манеу дозвољено да игра после страшног судара главама који је преживео), а у болницу је дошао да га посети и - голман ривала.

Возиња и Мане су позирали заједно, насмејани, пославши поруку да је најважније да је фудбал победио.

То је тачно, али је "мало више" победио Сенегал, за који је 2:0 поставио у 90. минуту Диенг из контранапада.