ПАРТИЗАН ПОРАЖЕН ОД БАШАКШЕХИРА: Црно-бели поклекли у финишу првог полувремена, брине повреда Пантића (ВИДЕО)

29. 01. 2022. у 16:48

ПАРТИЗАН је доживео први пораз на припремама у Турској. Бољи од црно-белих био је Башакшехир са 1:0.

Овај меч нажалост је обележила и повреда Данила Пантића који је већ у осмом минуту био принуђен да напусти терен. Добио је ударац у колену, а њега је заменио млади Немања Јовић.

Александар Станојевић је одлучио да се од старта утакмице у игри нађу:

Стевановић - Урошевић, Живковић, Вујачић, Саничанин - Здјелар, Јојић - Натхо, Пантић, Мениг - Гомеш.

Није било много изгледних прилика на овој утакмици. Виђен је и само један гол који је био дело искусног дефанзивца турског клуба Александра Епуреануа. Играо се 44. минут када је после корнера Молавац остао сам на неких пет метара и није му било тешко да из те позиције савлада Немању Стевановића.

Партизан је из прекида могао да дође до вођства у првом делу меча, но покушај Бибарса Натха је завршио мало поред стативе.

Ни наставак утакмице није донео много узбуђења. Најбољу прилику за црно-беле имао је Рикардо Гомеш, али је његов покушај искоса са десне стране зауставио Бабакан, да би одбрана Башакшехира у наставку акције отклонила опасност.

Милош Јојић/ФОТО: ФК Партизан

Стратег црно-белих је у наставку утакмице покушао изменама да пронађе начин да се савлада ривал, но до тога није дошло.

Предност је могла бити и дуплирана, али је Стевановић одличном интервенцијом спречио Чичека да се упише у стрелце.

Партизан наредни меч на припремама игра 2. фебруара против Динама из Москве.

БОНУС ВИДЕО: Александар Станојевић о актуелним темама!