КУП АФРИЧКИХ НАЦИЈА: Мане стрелац уз потрес мозга, а не зна се који је гол лепши (ВИДЕО)

25. 01. 2022. у 22:09

ФУДБАЛСКЕ репрезентације Сенегала и Марока пласирале су се у уторак у четвртфинале Купа афричких нација.

Tanjug/AP

Сенегал је, очекивано, савладао Зеленортска Острва, али уз контраверзну ситуацију.

Заправо, неколико њих.

Сенегалци су дошли до тријумфа од 2:0, притом су играча више имали од 21. минута, када је Андраде искључен због грубог прекршаја над Садиом Манеом, а двојицу више од 57, када је црвени картон показан голману Возињи.

Иначе, Мане је после поменутог фаула дуго остао на земљи, али иако се придигао, па недуго затим постигао гол, није могао да заврши утакмицу како је то иначе ред.

Штавише, после поготка се срушио на терен, али је успео да, на срећу, скупи снагу и без помоћи других напусти игралиште.

Коначних 2:0 поставио је у 90. минуту Диенг из контранапада, па је Сенегал тако прошао даље (и чека победника меча Мали - Екваторијална Гвинеја), а потом му се у четвртфиналу придружио Мароко.

Мароканци су са 2:1 савладали Малави и то после преокрета.

Аутсајдери су повели у седмом минуту фантастичним голом Мханга, са скоро 40 метара, али је у 45. Ен Несири најпре изједначио главом, да би у 70. Хакими прелепим поготком из слободног ударца донео победу Марокнацима, који ће у четвртфиналу играти против бољег из дуела Обала Слоноваче - Египат.

Бонус видео: Девојчица изненадила Новака Ђоковића на Острогу