ЦЕО СВЕТ ИХ ЈЕ БОДРИО: Бен и Комори испали са Купа афричких нација, какав крај фудбалске бајке! (ВИДЕО)

24. 01. 2022. у 21:55

ФУДБАЛСКА репрезентација Коморских Острва, најпријатније изненађење Купа афричких нација, испала је у осмини финала овог такмичења, у коме је наступила без иједног голмана, а имала играча мање чак 83 минута.

Tanjug/AP

Петоструки шампион Африке, Камерун, надиграо је аутсајдера, а коначних 2:1 само делимично наговештавају збивања са ове утакмице. Јер, то уопште није био обичан дуел.

Наиме, Комори су због одлуке надлежних фудбалских институција морали да играју без правог голмана, односно нико од тројице пријављених није могао на терен. Један због повреде, један због позитивног резултата на корона-тесту, а трећи иако је јутрос био "негативан", но није прошло 48 сати од тада да би смео да заигра.

И, тако је уместо правог чувара мреже, међу стативе стао леви бек Шакер Аладур (који је имао и неке одличне интервенције!), док се у нападу Ел Фарду Бен, са комбинановом поставом Коморских Острва - услед бројних корона-одсустава, надао чуду.

Међутим, већ у седмом минуту то чудо је "отерано" са стадиона "Олембе" у Јаундеу, када је Бенов саиграч Абду искључен.

Фудбалери Коморских Острва не могу да се помире са судијском одлуком на мечу с Камеруном / Tanjug/AP

Без правог голмана, с играчем мање, Коморска Острва су се храбро борила, а дебитантски наступ на Купу афричких нација завршила су поразом.

И то уз примљене голове у 29. минуту, када је стрелац био Токо Екамби, односно у 70. када је Аладура савладао Веснан Абубакар.

На крају фудбалске бајке Коморских Острва све је, ипак, завршено донекле бајковито: седам минута пре завршетка утакмице, фантастичним голом из слободног ударца Јусуф М'Шангама је "исписао" јунаке ове приче са првенства Африке у великом стилу.

Камерун ће у четвртфиналу играти против Гамбије, која је у драматичном мечу елиминисала Гвинеју.

Бонус видео: Девојчица изненадила Новака Ђоковића на Острогу

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44