АНДАЛУЗИЈА НА НОГАМА: Севиља срушила шампиона, Гудељ учествовао у великом тријумфу (ВИДЕО)

18. 12. 2021. у 23:10

КАКАВ финиш меча у Андалузији. "Рамон Санчез Писхуан" био је поприште велике борбе у којој је Севиља победила актуелног шампиона Примере Атлетико Мадрид са 2:1.

Због оваквих ствари се воли фудбал. Када је деловало да ће екипе победилити по бод Лукас Окампос је успео да донесе велику победу свом тиму и тако ерупцију одушевљења на трибинама.

Треба рећи да је од 29. минуту за тим Ђулена Лопетегија играо српски репрезнтативац Немања Гудељ који је морао да замени повређеног Гонзала Монтијела.

А меч није могао боље да почне по домаћина. Играо се седми минут када је Иван Ракитић одапео стрелу са скоро 30 метара и матирао Јана Облака. Било је то право ремек дело хрватског везисте и можда најлепши гол у досадашњем току Примере.

Ипак, "јорганџије" су кренуле по изједначење и до њега су дошли у 33. минуту. Тома Лемар је извео корнер, а најбоље је у казненом простору Севиље скочио Фелипе и закуцао лопту у мрежу.

Све је ишло ка томе да ћемо видети поделу бодова, али уследио је погодак у 89. минуту и одушевљење свих пристуних на "Рамон Санчез Писхуану". Томас Дилејни је погодио пречку након ударца главом, лопта се одбила до Жулса Кундеа, он је одложио до Лукаса Окампоса који ју је закуцао у гол словеначког голмана, који је закачио лопту, но она је ипак завршила иза његових леђа.

Лукас Окампос у дуелу са играчима Атлетика/FOTO: AP/Tanjug

Екипа Дијега Симеонеа је могла да избегне пораз. Жоао Феликс је покушао да изненади Боноа, али је његов покушај са неких 20 метара искоса са леве стране заусавила пречка.

Севиља се после ове велике победе налази на другом месту на табели са 37 бодова, пет мање од водећег Реала, док је Атлетико пети са 29.

БОНУС ВИДЕО: ТОП 10 НАЈПЛАЋЕНИЈИХ ФУДБАЛЕРА: Колико зарађује Роналдо а колико Меси...