ЖУРКА У ХУМСКОЈ: Партизан преко Колубаре до +5 у односу на Звезду! (ВИДЕО)

А. Илић

18. 12. 2021. у 14:49 >> 14:51

ФУДБАЛЕРИ Партизана савладали су екипу Колубаре резултатом 1:0 (0:0). Виђена је беспоштедна борба у Хумској, а квалитет који је био на страни црно-белих капитализовао је Квинси Мениг у 67. минуту меча.

Партизан је контролисао игру током целог меча, иако терен није био у најбољем стању након обилних снежних падавина претходних дана домаћин је нападао. Прву велику прилику видели смо у 11. минуту када је Мениг који је био у офсајду одлучио да се не активира, то је искористио млади Миловановић, побегао је чуварима, дошао до прилике да затресе мрежу.Гол му је ипак поништен због офсајда.

Осам минута касније Шћекић је шутирао, био је близу гола, а у истом нападу Квинси Мениг је утрчао иза леђа одбране, побегао је чувару, али не и офсајду, сјајна игра није капитализована голом.

Одличан је био Марко Живковић у 25. минуту, шутирао је из даљине, право под пречку, Дејан Станивуковић парадом отклања опасност.

Уласком Рикарда Гомеша и Данила Пантића Партизан је заиграо са двојицом нападача у другом полувремену, а одлучио се Станојевић и на пресинг по целом терену. То је донело резултат у 67. минуту када је након корнера Живковића на одбитак натрчао Квинси Мениг. Шутирао је по земљи, прошла је лопта кроз "шуму" ногу и завршила иза леђа голмана гостију.

До краја меча Партизан је оборио ритам игре и покушавао кроз контре да дође до гола. Једну је дочекао у 84. минуту када је Александар Миљковић са ивице шеснаестерца распалио по лоопти, добио је само корнер. На крају 1:0 за нову победу црно-белих. Тим Александра Стнаојевића поново је на табели дошао до +5 у односу на Звезду

ПАРТИЗАН - КОЛУБАРА 1:0
(Мениг 67)

90+1' Рикардо је пао у шеснаестерцу након дуела са голманом гостију, негодовао је, сматрао је да црно-бели заслужују пенал, ВАР каже да се настави игра.

90' Продужен је меч четири минута.

87' Жути картон добио је и Филип Холендер. Недуго потом и Немања Јовић добија јавну опомену због старта са две ноге.

84' Дочекали су једну од њих када је Миљковић натрчао на лопту у шеснаестерцу. Само корнер за домаће.

81' Партизан је након постигнутог гола оборио ритам. Држали су домаћи лопту у ногама и тражили прилику да угрозе гол ривала из контри.

73' Стрелац јединог гола до сада Квинси Мениг уступио је место Бојану Остојићу.

69'  Тумбас је место у игри уступио Васиљевићу.

67' Квинси Мениг је био одличан након корнера Живковића. Холанђанин је натрчао на одбитак и волеј ударцем пласирао је лопту у мрежу Станивуковића!

65' Рикардо је шутирао, сигнализира да је лопта у руку погодила неког од гостујућих играча након проигравања Менига.

63' Немања Јовић и Филип Холендер Холендер ће на терен, Марко Миловановић и Милош Јојић су напустили терен. Са друге стране изашао је Богдан Младеновић, ушао Немања Андрић.

62' Поново Данило Пантић. Бивши фудбалер Челсија покушао је да проигра, уместо да шутира, на крају свега, нашао се у офсајду.

59' Пантић је опробао ударац, недостајало је снаге да би угрозио ривала, а Тумбас је у покушају да блокира његов ударац задобио повреду.

53'  Нови покушај Менига, поново је на испиту био Станивуковић.

51' Нови корнер за Партизан након покушаја Миловановића. Безопасно је било по гол Станивуковића.

50' Мениг је заломио по десној страни, наместио се на ударац, брани Станивуковић, потом Ђорђе Ђурић добија жути картон због фаула над Миловановићем.

47' одмах од старта другог полувремена Партизан делује полетније, расположеније за игру. Мениг се изборио за корнер, али након њега нису успели црно-бели да дођу до гола. Ваља истаћи и то да домаћин игра пресинг по целом терену.

46' Рикардо Гомеш и Данило Пантић ушли су у игру, а Синиша Саничанин, односно Александар Шћекић напустили су игру.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА - Партизан је био опаснији по гол противника, али треба имати на уму да играју најбољи напад и најгора одбрана у лиги, те су навијачи сигурно очекивали голове до сада, али су мреже у Хумској биле мирне.  Партизан је имао неколико прилика, али је само Марко Живковић једном озбиљно угрозио гол гостију.

45' Три минута продужено је прво полувреме.

44' Сада је и у редовима домаћих показан жути картон. Саничанин је фаулирао Добријевића.

43' Партизан на терену изгледа боље од ривала, али не може се рећи да су црно-бели правили разлику, у прилог томе најбоље говори недостатак озбиљних шанси.

41' Спречио је Ђурађ Добријевић контру црно-белих, те је због старта над Здјеларом добио другу јавну опомену на мечу.

37' Миловановић поново у одличној прилици, шутирао је, био блокиран, а Милановић сигнализира још једном офсајд.

33'  Први обећавајући напад Колубаре, шутирао је Јанковић, био је изблкиран - корнер. Након убацивања Јанковића лако се одбранио Партизан.

28' Шутирао је и Миловановић, Станивуковић хвата "живу" лопту.

25' Горан Лончар добио је жути картон због оштрог старта над Марком Живковићем, помало несмотрен потез бонуса гостију.  Марко Живковић је са дистанце потом фантастично шутирао, а Дејан Станивуковић одлично брани и отклања опасност.

22' Тим Александра Станојевића добро изгледа на терену, контролишу лопту, врше притисак на задњу линију играчи Партизана, али још увек чекају навијачи домаћег састава завршницу

19' У доброј прилици нашао се Александар Шћекић чији је ударац прошао близу гола. У истом нападу Квинси Мениг је одлично утрчао иза леђа одбране, шутирао је, али брани голман гостију. Не би било разлога за задовољство ни да је погодио, био је офсајд.

15'  Поново је Миловановић покушао да предухитри одбрану ривала. Прочитао је његову намеру Станивуковић који је благовремено истрчао

11' Миловановић је изашао иза одбране. Мениг, који је био у офсајду није се активирао, међутим, за пола корака је и млади Марко Милованић био у офсајду, гол му је поништен.

9' Сада Марко Живковић са десне стране изводи корнер, покушао је Шћекић, високо преко гола одлази лопта.

7' Опасан центаршут након корнера Јојића, међутим, лопта пролази кроз петерац Колубаре није било никога да је усмери ка голу Станивуковића.

4' Игра се у уводу меча између два шеснаестерца, за сада без шанси које би могле да угрозе гол Стевановића, односно Станивуковића. Домаћин има лопту у свом поседу већи део времена.

1' Почела је утакмица у Хумској. Црно-бели су пред почетак меча докторима Клиничког центра Србије уручили поклоне у сјајној акцији коју "парни ваљак" организује уз помоћ Министарства здравља.

УОЧИ МЕЧА

ПАРТИЗАН: Стевановић, Саничанин, Вујачић, Мениг, Здјелар, Живковић, Шћекић, Миљковић, Миловановић, Јојић, Милетић.

КОЛУБАРА: Станивуковић, Јанковић, Кочовић, Лончар, Ђокић, Пецељ, Марјановић, Младеновић, Ђурић, Добријевић, Тумбас.

Црно-бели ће у случају победе поново побећи другопласираној Црвеној звезди на пет поена пред одлазак на зимску паузу.

У Хумској су одлучили да награде навијаче и капије стадиона широм отворе за навијаче, те се надају великој подршци са трибина против тима из Лазаревца.

Претходни дуел ових ривала добио је Партизан убедљиво, резултатом 4:0. Стрелци су тада били Лутовац, Терзић и два пута Рикардо Гомеш.

Станојевић имао доста разлога за задовољство пред меч.

- Када сам дошао рекао сам да желимо да будемо конкурентни за титулу. То је био циљ и мотив. Да је било испод тога, сматрао бих све неуспешним. Људи из фудбала су ми говорили да ће бити тешко, да нема шансе да будемо конкурентни. Веровао сам да можемо, да ли ће остати пет, три или два бода, видећемо сутра. Исто тако ми кажу да ћемо тешко освојити титулу и влада тај песимизам да ми једноставно тешко можемо доћи до титуле, рекао је Станојевић.

Партизан је годину завршио на првом месту на табели, без обзира на резултат у вечерашњем дуелу.

- Много срећан сам што смо на пола пута први. Значи ми много, баш због те будућности. Желим да променим ситуацију. Прво да ми верујемо, па онда људи око нас. Без обзира на све, чврсто верујем да можемо да будемо шампиони. Највећа жеља ми је само да будемо конкурентни до краја, закључио је Станојевић.