БЈЕЛИЦА И КАРИ НОСИЛИ ВОРИОРСЕ: Лејкерси се обрукали (ВИДЕО)

18. 12. 2021. у 08:03 >> 08:08

СРПСКИ кошаркаш Немања Бјелица истакао се у победи Голден Стејта против Бостон Селтикса 107:111.

Фантастичну сезону играју Вориорси, уписали су 24. победу уз пет пораза, а Богстон вечерас није имао решења за Стефона Карија који је убацио 30 поена уз пет скокова и четири асистенције.

Наш Немања Бјелица на терену је провео 16 минута, уз седам поена, четири скока и три асистенције. У Селтиксима истакао се Џејсон Тејтум са 27 поена.

Лејкерси неће по добру памтити гостовање Тимбервулвсима у Минесоти. Убацили су свега 92 поена у поразу 110:92.

Тимбервулвси нису обраћали пажњу на то што је тим ривала сачињен од звезда, водили су након 12 минута игре и +20, док је тим из Калифорније до полувремена смањио заостатак на девет поена дефицита.

Домаћине је до тријумфа "погурао" Карл-Ентони Таунс уз 28 поена и десет скокова и четири асистенције, док је Ајзеа Томас са 19 поена био поентерски најистакнутији код Језераша, а Леброн Џејмс је убацио поен мање уз десет скокова и дабл-дабл.

Милвоки Бакси у ужасно скраћеној ротацији у којој је наступило само девет играча нису успели да дођу до првокласне сензације против Њу Орлеанс Пеликанса. Осетило се одсуство моћног Јаниса Адетокунба, па су домаћи додуше уз доста борбе после продужетка стигли до победе - 116:112.

Победе су остварили и Мајами против Орланда, Сан Антонио је "решио" Јуту у Солт Лејк Систију, Портланд се изборио са Шарлотом, док је Мемфис добио Сакраменто без икакве муке на гостовању.