ЗВЕЗДИ МАЛО ДВА ПЕНАЛА Радник покварио славље црвено-белих на Маракани (ВИДЕО)

А. Илић

13. 12. 2021. у 20:00 >> 20:10

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде у 20. колу Суперлиге Србије ремизирали су против Радника резултатом 1:1 (1:0).

Звезда је повела голом Александра Катаија у 33. минуту, а коначан резултат меча на Маракани поставио је Богдан Стаменковић у 83. минуту. Виђена је одлична и отворена партија, где су оба тима имала својих шанси, руку на срце, домаћин више, али су тим Дејана Станковића, који вечерас по 100. пут води Звезду, скупо коштали промашаји.

Одлично је отворена утакмица на стадиону "Рајко Митић". Већ у трећем минуту Александар Катаи је имао прилику, али је након што га је Бен проиграо одлично реаговао Стеван Ранђеловић. Јањић је четири минута касније упутио оштру лопту у шеснаестерац Звезде, Милан Борјан је парадом отклонио опасност, а Родић је у налету нагазио Борјана по руци.

Након што је голману Звезде указана помоћ Богдановски је припретио, а Звездин чувар мреже уз мање потешкоће хвата лопту након ударца.  Још једном је запретио Богдановски. Побегао је Гајићу, распалио по лопти, а једино што је успео да добије јесте корнер након интервенције голмана домаћих.

У 20. минуту Бен је оборен испред шеснаестерца гостију. Катаи је шутирао, а одлично је реаговао голман Радника у тој ситуацији. Само шест минута касније нова прилика за Звезду. Иванић је након проигравања Бена био у великој прилици. Репрезентативац Црне Горе одлично је шутирао, само је погодио спољни део мреже. Доста среће имао је Ранђеловић том приликом.

Поново су из прекида имали прилику домаћи у 33. минуту . Овога пута Бен и Катаи нашли су се крај лопте. Добар центаршут, након одбитка, поново је лопта убачена у шеснаестерац Радника. Стефан Ранђеловић је оборио Ераковића, а домаћи су негодовали, траживши пенал. Након ВАР провере утврђено је да једанаестерац постоји. Извео га је Катаи, прочитао га је голман гостију, али на крају гол.

Неколико минута касније Неопрезан је био Јокић. Оборио је Бена, а након што је фудбалеру Звезде указана помоћ и прегледа ВАР снимка, нови пенал за домаћина. Овога пута срећа је била наклоњена Раднику, Катаи је погодио пречку.

Звезда је офанзивно почела друго полувреме. Неколико пута опробао је Гелор Канга ударац из даљине, једном је намучио Ранђеловића. Потом је Бен након прекида у 52. минуту шутирао из прекида, Ранђеловић је имао доста посла у тој ситуацији. Играло се првих 10 минута искључиво на половини Радника, а Звезда није успела да искористи теренску иницијативу.

Мирко Иванић је потом у 59. минуту успео да пробије по левој страни, ушао је у шеснаестерац, наместио се на ударац, али упркос лошој одбрани није успео да упути лопту у оквир гола.

У наставку је теренска иницијатива била на страни Звезде, која је кружила око гола Ранђеловића, али је лоше стање терена утицало на квалитет завршнице. Деловало је да ће Звезда уписати победу минималцем, а да тако не буде побринуо се Стаменковић у 84. минуту, одлично га је упослио Лукић, а он хладнокрвно, главом, матира Борјана.

Црвена звезда - Радник 1:1

(Катаи 33' п - Стаменковић 83')

90' Након изједначења Звезда је свим расположивим снагама напала Радник, али су се гости добро бранили. Три минута продужен је меч.

83' Лукић је центрирао по левој страни, фантастичну је лопту послао ка голу Звезде, Стаменковић је главом матирао Борјана за изједначење.

75' Звезда има теренску иницијативу, али је лоше стање терена учинило своје. Не успева Звезда да у завршници крунише контролу игре.

73' Мењају обојица тренера, праве двоструку измену. Филип Петровић заменио је Василија Јањића. Богдан Стаменковић ушао је уместо Недељковића. Александар Катаи је место уступио Ненаду Крстичићу, а Гелор Канга Вељку Николићу.

69' Поново је Иванић био у одличној прилици, промашио је непромашиво. Нашао се пред голом Ранђеловића, ипак, није успео да га угрози. ,

66' Марко Лазетић је брзо након уласка у игру ушао у шансу. Надскочио је чувара, пуцао главом из тешке позиције. Промене резултата није било. Сигуран је био Стефан Ранђеловић. Лак посао за голмана Радника.

60 Дарко Бједов ушао је у игру уместо Немање Суботић,  Виктор Лукић заменио је Уроша Миловановића, док је Един Бибер ушао уместо Предрага Медића.

59' Иванић је имао велику прилику. Ушао је у шеснаестерац Радника, шутирао је искоса, крај гола.

58' Милана Павкова заменио је Фелипе Фалко, Милош Дегенек заменио је Милана Родића, а Бена је заменио Марко Лазетић.

55' Лукав покушај Александра Катаија који је пробао искоса да изненади Ранђеловића, тик поред стативе.

52' Бен је пробао поново из прекида, шутирао са око 20 метара, уз доста проблема голман Радника шаље лопту у корнер.

50' Спасић је након контре био помало себичан, одлучио се искоса да шутира у гол Милана Борјана иако је било бољих решења, лак плен за искусног голмана Звезде.

48' Гелор Канга је сада са још веће удаљености шутирао, само корнер за тиим Дејана Станковића, лопта је на путу ка голу закачила Радмановца.

47' Канга је натрчао на одбитак, снажно је шутирао, али Ранђеловић без много мука успео да отклони опасност.

46' Настављен је меч, нема измена у полувремену.

45'+4 Крај првог полувремена.

45'+2  Канга је послао до Катаија који није на најбољи начин захватио лопту. Није било опасности по гол Радника.

45' Четири минута продужено је прво полувреме.

37' Неопрезан је био Јокић, оборио је Бена, након указане помоћ играчу Звезде , и прегледа Вар снимка, још један пенал за домаћина. Поново је Катаи стао наспрам Ранђеловића, овога пута фортуна је била наклоњена гостима. Погодио је Катаи пречку, а чини се да је на путу закачио лопту голман гостију.

32' Василије Јањић добио је први жути картон због оштрог старта над Славољубом Срнићем. Поново су из прекида имали прилику домаћи. Овога пута Бен и Катаи нашли су се крај лопте. Добар центаршут, након одбитка поново је лопта убачена у шеснаестерац Радника. Стефан Ранђеловић је оборио Ераковића, а домаћи су негодовали, траживши пенал. Након ВАР провере утврђено је да једанаестерац постоји. Извео га је Катаи, прочитао га је голман гостију, али на крају гол.

28' Канга је сада опробао ударац, поново одлично брани Стефан Ранђеловић. Велики притисак Звезде у овим тренуцима. Готово да се игра искључиво испред шеснаестерца Радника.

26' Иванић је након проигравања Бена био у великој прилици. Репрезентативац Црне Горе одлично је шутирао, само је погодио спољни део мреже. Доста среће имао је Ранђеловић овог пута.

20' Оборен је Бен испред шеснаестерца ривала, Катаии Бен били су поред лопте, шутирао је коморски фудбалер, одлично реагује голман Радника који је већ показао  у ранијим мечевима да је јако расположен за игру против једног од највећих српских тимова.

16' Богдановски је повукао контру, побегао је Гајићу, те је потом нападач гостију шутирао, морао је да се помучи Борјан, само корнер за тим Славољуба Ђорђевића.

15' Катаи је успео да провуче лопту кроз противнички петерац, нико од дефанзиваца није натрчао на њу, али ни Бен ни Павков, који су били у близини.

Tekst potpisa

11' Богдановски је распалио са велике удаљености, уз мале потешкоће успева Милан Борјан да укроти тај ударац, чини се да још увек осећа бол у руци голман Звезде, те је лопту ухватио тек из другог покушаја.

7' Одмах са друге стране Јањић је упутио лопту у петерац Звезде, скочио је Милан Борјан након чега га је на руку нагазио Родић, а потом је голман Звезде завршио са болном гримасом на лицу.

6' Сада је Драговић проследио лопту до Катаија, везиста домаћина је мало раније скочио, те лоше захватио лопту, само гол аут.

3' Катаи је распалио по лопти, а Стеван Ранђеловић је одлично реаговао, након тога опробао је и Мирко Иванић ударац, високо преко гола отишла је та лопта. Треба похвалити и Бена који је упутио одличну лопту момку из Србобрана.

1' Утакмица на стадиону "Рајко Митић" је почела.

Тренер Црвене звезде Дејан Станковић добио је плакету у сусрет мечу. Дуел против Радника био је његов 100. меч на клупи црвено-белих.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан - Гајић, Драговић, Ераковић, Родић - Канга, Срнић - Бен, Иванић, Катаи - Павков.

РАДНИК: Ранђеловић - Недељковић, Радмановац, Орешчанин, Јокић - Медић, Суботић - Богдановски, Јањић, Спасић - Миловановић.

УОЧИ МЕЧА

Дуел је био под знаком питања због обилног снега који је оковао Србију. Три дуела одложена су, а захваљујући великим напорима запослених у Љутице Богдана терен је очишћен и спреман за меч.

Дејан Станковић је истакао да има пуно поверење у момке који су изнели досадашњи ток сезоне.

- Ово је деликатан моменат у сезони, због прегршт утакмица и огрмног напора који трпимо немамо сада времена за "експерименте". Верујем у све момке, као што се то показало на утакмицама против Лудогореца и Браге, као и на мечевима у првенству где смо такође ротирали. Треба испоштовати "залет", играће момци који су изнели већи део терета током новембра и децембра, рекао је Станковић за сајт клуба.

Тренер Црвене звезде вечерас ће по 100. пут седети на клупи тима у званичном мечу.

- Лепе и важне две године, како за мене, тако и за клуб, 100. такмица, као да је прва. Са истим жаром, вољом, концентрацијом улазим у сваку утакмицу, са пуно емоција. Леп пут, 100. утакмица на клупи, али гледамо да то славље оставимо за касније јубилеје. Имамо зацртан циљ овог месеца, у 28 дана девет утакмица, на веома добром смо путу да остваримо оно што смо договорили, а то је да победимо све. Утакмица против Браге и пролаз у осмину финала, сврстао бих у победу и то велику. Имамо још две првенствене утакмице, видецемо шта и како ће нам време дозволити, али смо спремни да играмо, поручио је Станковић.

Тренер Сурдуличана Душан Ђорђевић је на  сликовит начин објаснио улогу Сурдуличана у овом мечу.

– Пре свега, честитам Црвеној звезди на успеху који је направила у Европи. А, славље код домаћина изгледаће, фигуративно речено, идемо код слављеника на вечеру, а ми смо на менију! Пробаћемо да макар будемо незгодан и тврд залогај – поручио је Ђорђевић.

Осврнуо се Ђорђевић на недавну победу Радника у мечу са црвено-белима.

– Знамо да се чуда не дешавају сваки дан и да је она победа на нашем терену у неку руку проглашена за чудо, али спорт је такав, мора се ићи са вером и надом да можеш нешто да урадиш. Тако се и спремамо за ову утакмицу, не би ни били спортисти када се не би надали да можемо нешто да урадимо и да изгледамо као права озбиљна екипа.

БОНУС ВИДЕО

ЕНРИКЕ САЊА НОВО ЧУДО: Шпански стручњак је са Барсом направио чувени преокрет против ПСЖ-а, може ли урадити исто сада када су улоге обрнуте?

У реванш утакмици четвртфинала Лиге шампиона фудбалери Барселона ће на ''Монжуику'' чувати гол предности против ПСЖ-а (21.00).

16. 04. 2024. у 07:40

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га одузели ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га "одузели" ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ТУЖНА прича дечака који је прошао пакао на земљи због својих родитеља и деде алкохоличара. Морао је да проси и живи на хладној улици, а данас је жив захваљујући Џеси, Гоги, Маши и Севи.

16. 04. 2024. у 14:14