ПАРТИЗАНОВЕ БЕБЕ РЕШИЛЕ РЕБУС: Станојевић лупио шаком, па послао џокере да реше Пазар (ВИДЕО)

05. 12. 2021. у 14:54

ФУДБАЛЕРИ Партизана савладали Нови Пазар 2:0 у 19. колу Суперлиге.

Тријумф црно-белима донели су млади играчи који су у полувремену ушли са клупе, Марко Миловановић и Немања Јовић. Тиме је "парни ваљак" на врху табеле остао на три бода разлике у односу на највећег ривала Црвену звезду.

Сада комплетна пажња свих у Хумској иде ка четвртку и мечу последњег кола групне фазе Лиге конференција против кипарског Анортозиса. Партизан не сме да изгуби у том мечу и, уколико се то не деси, обезбедиће пласман у шеснаестину финала тог такмичења.

Данашњем мечу  је претходило одавање почасти преминулој легенди Партизана Момчилу Вукотићу. Играчи оба клуба, као и судије су носили мајице са Моциним ликом, а одржан је и минут ћутања.

У првих пола сата је најзанимљивији детаљ била бакљада навијача због које је меч прекинут на неколико минута.

Kако је време одмицало, Партизан је све више притискао, а најактивнији су били Пантић и Мениг, али без праве прилике све до завршнице првог полувремена. Најбољи покушај у том периоду је имао Урошевић који је након пријема упутио прелеп полуволеј и замало постигао еврогол.

Најбоља шанса у 43. минуту имали су домаћи, када се Холанђанин обрукао.После једног корнера се створила гужва у казненом простору Новог Пазара. Прво је покушао Пантић, чији је ударац изблокиран, а лопта се одбила до Менига који је сам са петерца шутирао право у голмана.

Полудео је Станојевић, ударио песницом у клупу за резервне играче, па онда на полувремену направио све кључне измене, које су се испоставиле као пун погодак, када је послао на терен Миловановића и Јовића.

Већ у 50. минуту је млади Миловановић који је заменио Павловића постигао гол на другом мечу у низу. Мениг је проша по десној страни и упутио центаршут, а Миловановић прелепим ударцем главом затресао мрежу ривала.

Само девет минута касније, Рикардо је после сјајног продроа оборен у казненом простору, а пенал је уз мало среће у гол претворио Немања Јовић који је заменио Пантића.

До краја меча смо видели иницијативу Партизана и неколико покушаја домаћих, али није било правих прилика, па су црно-бели рутински привели меч крају и окрећу се дуел са Анортозисом у Лиги Конференција.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

90` Партизан је славио головима резервиста, које је Александар Станојевић послао на почетку другог полувремена у игри. т

87` Бомба Холендера! Вујанац брани, мало је недостајало да црно-бели постигну и трећи погодак.

83` Партизан неће, Нови Пазар не може. Опет гледамо успаванку у Хумску.

70` После другог гола Партизана, смирило се у Хумској. Црно-бели не нападају више толико на гол гостију. Урошевић је пробио по левој страни, центрирао, али мало је недостајало да лопта још једном заврши у мрежи Пазараца.

59` ГООООЛ! Партизан дуплирао предност. Јовић је преузео одговрност на изненађење многих. Шутирао је јако, а његов ударац је Вујанац ухватио, али је био довољно јак да заврши у мрежи.

59` Дискутабилна судијска одлука и пенал за Партизан! ВАР није реаговао. Kонтакт Максимовића и Рикарда судија Стојановић је окарактерисао као прекршај за пенал црно-белих.

50` ГОООЛ! Миловановић доноси предност црно-белима. Млади нападач Партизана успео је да после само четири минута на терену постигне погодак. Сјајно је скочио после центаршута Менига са десног бока и главом пробио бедем ривала. Миловановић се тако уписао у стрелце на другом узастопном мечу пошто је прецизан био и против Дубочице у Kупу Србије.

46`Кренуло је друго полувреме. Станојевић је уочи наставка извршио двоструку измену: На терену су Миловановић и Јојић, а игру су напустили Павловић и Пантић. На другој страни у игри је Максимовић уместо Kиковића.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45` Нула у Хумској! Крај полувремена, где Нови Пазар није упутио шут на гол, а Партизан без шансе све до пред крај првог дела, када се Мениг обрукао.

43`Најбоља шанса за Партизан у првом полувремену! Квинси Мениг је био у одличној шанси, са шест-седам метара је шутирао, али директно у голмана Новог Пазара, који успева да одбрани ударац. Обрукао се сада Холанђанин, а онда жестоко и наљутио Станојевић. Тренер Партизана је ударио песницом у клупу за резервне играче.

37` Најбоља шанса за Партизан! Урошевић тик поред гола. Бек црно-белих одлично је примио лопту на левом боку и гађао у даљи угао, међутим лопта је прошла поред оквира гола.

34` Јојић покушава из слободног ударца, али погађа живи зид. После корнера не дешава се никаква промена.

28` Изабраници Александра Станојевића врше притисак на дефанзивну линију гостију, али без конкретног покушаја. Поново је у центру пажње био Пантић, али није стигао до лопте пред голом ривала.

19` Први пут је и Нови Пазар на половини домаћих. Гости су покушали да креирају акцију по десном боку, али центаршут Влајковића завршио је у делу шеснаестерца Партизана где није било играча Новог Пазара те је Стевановић имао лак посао.

11` Црно-бели контролишу лопту. Избегао је Мениг офсајд замку и искоса са десне стране из казненог простора покушао да упосли Пантића на петерцу, али је један дефанзивац клизећим спречио додавање и скренуо лопту ка свом голману.

9` Партизан је ангажовано ушао у сусрет, али без конкретне претње у почетним минутима. Нови Пазар се организовано брани. Киша не престаје да пада у Хумској.

1` Почела је утакмица у Хумској! Партизан одмах прети, али Нови Пазар се добро брани. Ваља истаћи и да су екипе оба клуба изашла у мајицама са сликом Момчила Моце Вукотића, великог аса црно-белих који је пре два дана преминуо. Уједно је одржана и минута ћутања за легенду Хумске.

УОЧИ УТАКМИЦЕ

ПАРТИЗАН - НОВИ ПАЗАР 2:0

(Миловановић 50, Јовић 59)

Стадион: Партизана.

Судија: Андрија Стојановић

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Стевановић – Миљковић, Вујачић, Саничанин, Урошевић – Здјелар, Јојић (од 80.Лутовац) – Мениг (од 69. Шћекић), Павловић (од 46. Миловановић), Пантић (од 46. Јовић) – Рикардо (од 69. Холендер).

НОВИ ПАЗАР (4-2-3-1): Вујанац – Влајковић, Павишић, Делимеђац (од 46. Исламовић), Зимоњић – Лончар (од 64. Бубања), Јоксимовић (од 64. Алић) – Младеновић, Kиковић (од 46. Максимовић), Димић – Ратковић (од 73. Михаиловић).

Свестан је тренер црно-белих, Александар Станојевић важности утакмице, па је одлучио да не комбинује пуно.

- Играмо утакмицу која много значи у борби за титулу, играмо против Новог Пазара који осам утакмица не зна за пораз. Много је лакше против сутрашњег противника играти код куће. Изузетно су агресивни, борбени и тешко је пробити њихов блок. Од промене тренера играју веома дисциплиновано, чврста, хомогена екипа која игра добру транзицију, рекао је Александар Станојевић.

Нови Пазар игра неупоредиво боље откако је на клупу сео Драган Радојичић. Само у првенству Пазарци су у серији од шест утакмица без пораза, због чега су се и одлепили са самог дна табеле.

Неће бити лако Партизану, поготово што ни време у престоници Србије није баш најбоље за фудбал.

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17