ЗВЕЗДА НА КРАТКО СТИГЛА ПАРТИЗАН: Црвено-бели срушили Багдалу и наставили шампионску трку (ВИДЕО)

05. 12. 2021. у 12:43

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде савладали су Напредак у Крушевцу са 2:0. Стрелци за црвено-беле били су Родић у петом и Катаи у 43. минуту утакмице.

ЗВЕЗДА НА КРАТКО СТИГЛА ПАРТИЗАН:  Црвено-бели срушили Багдалу и наставили шампионску трку (ВИДЕО)

Овом победом Звезда се бодовно привремено изједначила са вечитим ривалом Партизаном на челу Суперлиге, а онда су се црно-бели издвојили на врху победом над Новим Пазаром.

Звезда је у Крушевцу дебитовала у новој, потпуно белој гарнитури дресова, који су се показали као срећни за шампиона Србије.

Две спорне ситуације виђене су на овом сусрету, по једна у оба шеснаестерца.

Прва се десила у 16. минуту. Гајић је на десном боку упослио Катаија, овај вратио лопту до Павкова који је шутирао, али је био изблокиран. Звездаши су тражили казнени ударац, али је судија Симовић само одмахнуо руком а ни ВАР соба се није огласила.

Други спорни тренутак десио се у 51. минуту у време најжешћих напада Напретка. Затресла се мрежа гостију, али је линијски судија рекламирао офсајд. Дуго је трајало већање у ВАР соби, а коначна пресуда је била - офсајд.

Цео ток меча у Крушевцу могли сте да пратите у преносу уживо на нашем порталу, ево како је то изгледало:

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Крај утакмице у Крушевцу.

90' - Иванић је уступио место на терену Станићу, који ће играти четири минута колико је Симовић одредио надокнаду другог полувремена.

85' - Грешка у одбрани могла је скупо да кошта Напредак, лопте се докопао Иванић, али је био нестрпљив и шутирао у ситуацији кад је можда могао и ближе да приђе голу Јорданова.

83' - Изненадна прилика за Звезду. Шут је окушао Гајић а голман Напретка некако успео да избаци лопту. Звезда се буди у завршници утакмице, Иванић је опет ставио јорданова на муке.

78'- Катаи и Канга напуштају терен, а уместо њих Станковић уводи у игру Лазетића и Крстичића.

76'- Нови корнер Крушевљана опет је извео Марјановић, али је сада уместо Керкеза шутирао Бачанин, али ни он није успео да савлада Борјана.

73' - Корнер с леве стране изводи Марјановић, Керкез је био највиши у скоку, али шаље лопту у гол-аут.

71' - После почетних налета Напретка на старту другог дела игре, темпо је опао. Покушавају и даље Крушевљани, али гости су нашли решење за њихову офанзиву.

66' - Славољуб Срнић мења Павкова.

59' - Борјан је у овим тренуцима најбољи играч Звезде. Кушевљани играју као препорођени после одмора, добо је намучио чувара мреже црвено-белих Ђуричковић.

56' - Пробао је Катаи да казни неопрезност противничког голмана и са велике удајености га изненади ударцем, али је лопта завршила мало изнад пречке.

55' - Марјановић има нову прилику за Напредак, али његов ударац зауставио је Борјан.

54' - Нису најбоље примили одлуку Симовића на клупи Крушевљана па је неко добио жути картон, а судију меча засули су разни предмети са дела трибине иза клупе.

51' - Напредак је стигао до гола у 51. минуту, али је сигнализиран офсајд после поготка резервисте Бачанина. Више од два минута траје провера ситуације у ВАР соби, али на крају је Симовић подигао руку - званично је офсајд!

50' - Живковић покушава са десне стране, али голман Напретка је био на месту.

46'- Бен је остао у свлачионици а уместо њега у наставку његово место заузеће Ришаиро Живковић.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

То је било то за првих 45+ минута. Звезда заслужен води под Багдалом, видећемо одговор Милана Ђуричића и његових пулена у наставку.

47'- Не задовољавају се црвено-бели овим вођством, покушао је Павков из даљине, али Јорданов без већих проблема зауставља шут Звездиног центарфора.

43' - 0:2! Што није успео Бен, јесте Катаи. Показао је Магико репрезентативцу Комоских Острва како се постиже гол из готово исте ситуације у којој је пре непуних пет минута био Бен. Његошу Петровићу иде пола заслуга за овај погодак, због благовремене и хиуршки прецизне асистенције.

39'- Најлепша акција на утакмици! Комбиновали су Гајић и Канга, овај упослио Бена, а афрички фудбалер са ивице петерца пронашује за неколико центиметара, иако је голман Јорданов већ био савладан.

37' - Нови ударац из угла изборио је Гајић, али је игра прекинута после извођења јер је Родић направио фаул у нападу.

36' - Катаи је извео корнер са леве стране, опет пронашао Ераковића који овога пута покушава ногом, али лопта завршава далеко од оквира Напретковог гола.

32'- Канга је лоше реаговао после асистенције Иванића, могла је Звезда до 2:0.

31' - Покушао је Ераковић главом после центаршута Катаија из слободног ударца са десне стране. Добро је скочио млади штопер Звезде, као у петом минуту када је асистирао Родићи, али сада је послао лопту преко гола.

28' - Дар-мар у одбрани Напретка направио је Катаи, али његову мајсторију није успео да валоризује Бен јер му је засметао Ћуковић.

25'- Корнер за Напредак после центаршута са десне стране, ударац је окушао Керкез.

24' - Дуг напад Звезде који је обећавао завршио се тако што је Родић са центра вратио лопту - Борјану?

19' - Звезда не одуистаје од напада, али они се углавном завршавају шутевима са полудистанце. Покушао је Гајић, непрецизан је био бек црвено-белих.

17' - Марјановић је упутио солида нцентаршут са десног крила али Ераковић отклања опасност. Напредак ретко стиже испред Борјановог гола, али кад то уради није свеједно одбрани Звезде.

16'- Пометња у шеснаестерцу Напретка после продора Катаија по десном крилу, тражили су поједини играчи гостију и пенал, али Симовић се није оглашавао, као ни ВАР. Утисак је да је Мршића лопта додирнула у руку после шута Павкова.

14'- Притисци Звезде се настављају и чини се да је питање времена када ће пасти други гол. Павков је имао полуприлику, али за сада је резучтат непромењен.

12'- Одличан покушај Иванића, али резервни голман Напретка успео је некако да сачува мрежу.

10'- Принудна измена у Напретку. Због повреде излази Маринковић, који је на носилима напустио терен, а његово место заузео је Марко Бачанин.

7' - Саша Марјановић окушао је шут са дистанце, али без опасности за госте. Марјановић уме из ових позиција да постигне гол, али лош терен у Крушевцу утицао је да лошије захвати лопту.

5'- 0:1! Катаи је извео корнер са леве стране, Ераковић је пребацио лопту на другу стативу а најбоље се снашао Милан Родић који је лопту убацио у мрежу!

3' - Узбуђење пред Борјановим голом. Ђорђе Јовановић је шутирао из близине после напада домаћих по левом крилу, али је голман црвено-белих успео да заустави лопту која је ишла уз саму стативу његовог гола.

1' - Утакмица је почела. Пре почетка одата је пошта минутом ћутње преминулој легенди српског фудбала Мончилу Вукотићу.

Дејан Станковић најављује офанзиву јер шампион размишља само о победи. Звезда после 18 кола заостаје три бода на табели за водећим Партизаном, који свој меч 19. кола, против новог пазара на свом терену, игра по завршетку утакмице у Крушевцу.

- Тежак је терен и у Крушевцу, као што је био у Лучанима и у Сурдулици. Напредак је квалитетна екипа, врло незгодан противник, али ми размишљамо само о победи.

Тренер Црвене звезде определио се проверене снагеза прву од четири утакмице у циклусу који очекује црвено-беле у наредних десетак дана.

НАПРЕДАК – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:2

(Милан Родић 5', Катаи 43')

Стадион: Младост

Судија: Новак Симовић

НАПРЕДАК (4-1-4-1): Јорданов –С. Јовановић (од 66' Крстић), Мршић, Керкез, Ћуковић – Рашковић – Ђ.Јовановић, Марјановић, Ђуричковић, Маринковић (од '10 Бачанин) – Стевановић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Борјан – Гајић, Ераковић, Драговић, Родић – Петровић, Канга ((од 78' Крстичић)– Бен (од 46' Живковић), Иванић (од 90' Станић), Катаи (од 78' Лазетић) – Павков (од 66' Срнић).

Звезда је у серији од десет везаних победа над Крушевљанима, али је последњу на стадиону Рајко Митић извојевала тешком муком, јединим голом милана Гајића у завршници меча.