СВАКИ ТРЕЋИ "МИНИМАЛАЦ": Звезда против Вождовца шести пут ове сезоне само једном затресла мрежу противника

Ђ. С.

02. 12. 2021. у 19:24

ЈОШ један "минималац" је одрадио посао, али судећи по реакцији навијача, није задовољио високе критеријуме постављене прошле године.

СВАКИ ТРЕЋИ МИНИМАЛАЦ: Звезда против Вождовца шести пут ове сезоне само једном затресла мрежу противника

Звезда је у среду увече против Вождовца (1:0) испунила главни циљ и примакла се лидеру првенства Партизану на три бода, али повремени звиждуци са западне трибине летимично апатичним играчима, ако су уопште и били упућени њима, нису се допали тренеру црвено-белих Дејану Станковићу.

Његова екипа, због прошлогодишњег атомског фудбала, можда и превише је "размазила" публику, навикла их на "ватромете". Јер, очекивати да једна екипа две године узастопно пуни мреже ривала и побеђује са три или четири гола разлике, није реално.

- Честитам момцима, није било лако на терену, само се надам да неколико звиждука са западне трибине није било упућено нашим фудбалерима. Неко би требало да стави "прст на чело" ако то уради, ако није, онда се ограђујем - истакао је Станковић после дуела са "змајевима", који су се мучили током тих 90 минута.

А на пример, потпуно другачије је било на суперлигашкој премијери, када је Звезда 90 минута вршила опсаду гола Војводине, али остала без сва три бода (0:0).

То је иначе и једина утакмица у лиги на којој црвено-бели нису затресли мрежу ривала, док су у шест наврата погодили само једном, а недостатак ефикасности одразио се највише у поразу у Сурдулици (1:2).

Поглед кроз призму статистике потврђује да је Звезда за нијансу спустила тонус у односу на исти период лане, када је после 18 одиграних кола у првенству имала гол разлику 50:7, док је на данашњем пресеку учинак 44:10.

УБИЈЕН АЛЕКСАНДР ПЕЛЕШЕНКО: Двоструки шампион Европе погинуо у Украјини

РАТ у Украјини и даље привлачи огромну пажњу широм планете, а најновије вести везане за тај сукоб, који Русија назива "специјана војна операција", долазе из сфере спорта.

06. 05. 2024. у 15:30