ПАРТИЗАН НИЈЕ ДАО ДА СЕ ПОНОВИ ПРОЛЕТЕР: Војводина у туристичкој посети Хумској

А. Илић

21. 11. 2021. у 17:37 >> 17:48

ФУДБАЛЕРИ Партизана славили су против Војводине резултатом 4:1 у дербију 17. кола Суперлиге Србије.

Црно-бели су против Пролетера изгубили бод (0:0), а нису дозволили никакво изненађење против Војводине. Други новосадски клуб неће се кући вратити певајући, већ пуном мрежом голова.

Већ у петом минуту прву прилику имали су црно-бели да затресу мрежу Николе Симића, који је добро реаговао на ударац Лазара Павловића. У 21. минуту нова велика шанса Симић је након једног центаршута испустио лопту код гола Урошевића који није успео да је захвати, као ни потом Квинси Мениг.

Повео је Партизан у 36. минуту. Другим голом ове сезоне Данило Пантић је крунисао теренску иницијативу црно-белих. Већ у 42. минуту Квинси Мениг је фантастичном соло акцијом дуплирао предност тима из Хумске.

У првом полувремену Партизан је имао 68 процената поседа у својим ногама и заслужено је водио.

У 48. минуту Човић је несебично проиграо Вељка Симића који је затресао мрежу и смањио на 2:1, наговестио је боље издање тима са Карађорђа, али је тај бљесак кратко трајао.

Рикардо Гомеш је у 69. минуту био највиши у скоку након чега је лако матирао Симића, а само два минута касније Милош Јојић поставио је коначних 4:1 у вечерашњем мечу.

Партизан - Војводина 3:1
(Пантић 36', Мениг 42', Гомеш 69, Јојић 71' - Симић 48')

82' Бастаић и Мркаић су добро покренули акцију која је завршена одличном одбраном Александра Поповића.

81  - Мркаић је заменио Вукадиновића, а Гомеш и Пантић такође напуштају игру. Ушао је Михаило Илић, као и Марко Миловановић.

78' Умало је Деветак центаршут Партизана послао у своју мрежу, срећом по госте лопта одлази изнад пречке гола гостију.

76' - Две измене направио је Станојевић Шћекић је у игру ушао уместо Саше Здјелара Мениг је место уступио Лутовцу. Измену је начинио и Славољуб Ђорђевић Симић је терен напустио, а ушао је Кабић.

71'' Јовић је пропустио лопту до Милоша Јојића који још једном увећава предност црно-белих.

69' Рикардо Гомеш сјајан након корнера. Рикардо Гомеш главом матира Симића и долази до 17. гола.

64' Прва измена у домаћем саставу. Немања Јовић ушао је у игру уместо Лазара Павловића.

56' Добро комбинују црно бели, али је Миљковић мало закаснио, само гол аути.

49' Мениг је одлично одиграо пас, али је повучен са леђа пре него што је стигао да уради ишта опасно по гол ривала.

48' Човић је несебично проиграо Вељка Симића који је фантстично реаговао и затресао мрежу.

46' Почело је друго полувреме.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45' Два минута продужено је прво полувреме. 68 процената има посед лопте Партизан, а занимљиво је да у првом делу Војводина није упутила директан шут у оквир гола ривала.

42' Мениг фантастичном соло акцијом увећава предност Партизана.

36' Партизан води! Другим голом у сезони Данило Пантић сломио је отпор Војводине након више од пола часа игре. Центрирао је Миљковић, а лопта након интервенције пада на ногу Пантићу

32' Распалио је Немања Милетић по лопти, далеко изнад пречке. Направила је екипа Војводине и прву измену. Стевановића је заменио Копитовић.

21' Највећа шанса за црно-беле Симић је након једног покушаја испустио лопту, пала је пред Урошевића у срцу петерца, успева голман гостију да је искоса избаци, а Менигу је недостајало мало да упути ударац. Партизан је имао другу велику прилику на мечу

15' Све време контролише Партизан лопту, игра се већином око гола "лала", али не успева да пробије "парни ваљак" бедем који стоји испред Симићевог гола.

13' Мениг додаје до Павловића који није успео на време да се намести на ударац. Добро реагује одбрана.

7' Три корнера имао је Партизан. Фантастичан почетка црно-белих који прете од старта.

5' Велика шанса за Партизан у петом минуту. На додавање Јојића фантастичну лопту упутио је Лазар Павловић, а  Никола Симић одлично брани.

4' Јојић је одлично извео слободњак, лопта стиже до Пантића, који је потом покушао да одрганизује нови напад.

1' Почела је утакмица у Хумској.

УОЧИ МЕЧА

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Поповић - Миљковић, Милетић, Саничанин, Урошевић - Јојић, Зђелар - Мениг, Пантић, Л. Павловић- Рикардо.

ВОЈВОДИНА (4-2-3-1): Н. Симић - Јеличић, Ковачевић, Стевановић, Деветак - Максимовић, Топић - Вукадиновић, В. Симић, Човић - Зукић.

Највећу главобољу тренеру Александру Станојевићу задаје изостанак Бибарса Натха, који ће пропустити све мечеве до краја текуће године.

Управо је из тог разлога је искусни везиста остао у Израелу.

Свестан је Станојевић важности меча.

- Игра се дерби кола, против изузетне екипе која је показала да је у успону форме. Изузетно дисциплинована екипа. Верујем да ћемо одиграти на прави начин, као што смо били прави у највећем делу сезоне. Надам се да ће доћи навијачи да нас подрже. Потребна нам је подршка у сваком смислу те речи. Војводина је интензивна екипа, имају изузететну транзицију, опасни су на бочне лопте, добар пробој по боку, тренер им је унео дисциплину, познат начин рада. Трче доста, боре се. Свесни смо свега тога, тако се и спремамо - рекао је Станојевић

Први меч анализирао је Немања Човић.

– У тој првој утакмици баш и нисмо били у неком ритму, поготово након те прве европске утакмице, при чему смо чак и пре ње имали тешко гостовање Црвеној звезди, на којем смо се много потрошили, и емоционално и физички. Сада очекујем другачији меч. Видим да су ослабљени и да им неће играти неколико играча, иако се то никад не зна, јер ствари могу да се промене у последњи час. За нас ће то бити тежак меч, али не идемо тамо „спуштеног гарда“ – рекао је Човић.