ИСПЛИВАО СУКОБ МЕЂУ ХРВАТИМА: Откад смо нас двојица на ти?
ФУДБАЛСКА репрезентација Србије изборила је пласман на Светско првенство у Катару.
ФОТО: ХНС
Ватрени су срећно, али заслужено савладали Русију и извадили визу за Мундијал.
Ипак, у комшилуку је централна тема свађа селектора Златка Далића и фудбалера Шимета Врсаљка.
Искусни десни бек није одиграо ниједан од последњих седам квалификационих мечева за Мундијал у Катару 2022, а претходно је склоњен на клупу током Европског првенства прошлог лета, на којем су Хрвати испали у продужецима осмине финала против Шпаније.
Хрватске "Спортске новости" објавиле су детаље Врсаљковог сукоба са селектором Златком Далићем током Европског првенства, после којег му више није пружао шансу у националном тиму.
Према писању тог листа, све је почело када је Врсаљко љутито рекао Далићу на једном ручку: "Ти мене ниси ставио да играм. Ти си то направио...". Повод за такву реакцију била је одлука да Јосип Јурановић на Хампден парку заигра против Шкотске уместо њега.
FOTO: AP/Tanjug
"Откад смо нас двојица на ти?", одговорио му је Далић, изненађен што први пут чује да га је Врсаљко тако ословио.
Наводно, Далић је на тренингу позвао Врсаљка на страну и очитао му буквицу: "Како можеш тако наступити према мени? Звали смо те у репрезентацију и кад ниси играо у клубу, пазили на тебе, код сваког и најмањег проблема вадили те из игре да те сачувамо од повреде, имаш статус првотимца, иако од Русије немаш континуитет игара... Шта сам све за тебе направио, а ти тако! Видим да си уморан и зато желим свежег Јурановића. То је једини разлог", рекао му је тада селектор.
Од тада Врсаљко није играо за репрезентацију и изгубио је место у тиму, док Далић на тој позицији више верује другим играчима. И са њима је изборио визу за Катар, закључују "Спортске новости".
БОНУС ВИДЕО
Препоручујемо
БРАВО, СРБИЈО! БРАВО, ПИКСИ! Легендарни Хрват је тешко болестан и има само једну жељу
16. 11. 2021. у 12:16
МАМИЋ СЕ ПЛАШИ "ОРЛОВА": Срби су бољи од Хрватске, имају квалитетније играче!
15. 11. 2021. у 22:18
РОМА БИ ДА СЕ ВРАТИ МЕЂУ ТОП ЧЕТИРИ: "Вучица" иде на ноге традиционално повољном противнику
Након што су оверили пласман у осмину финала Лиге Европе, фудбалери Роме враћају фокус на Серију А и вечерас гостују Удинезеу, традиционално повољном ривалу за "вучицу" (20.45).
02. 02. 2026. у 08:00
СВИ У ШОКУ! Репрезентативка Србије има рак, доктори дијагностиковали карцином - сви се моле за њу!
Најновије вести из српског спорта су уздрмале многе.
02. 02. 2026. у 20:00
"УБИЋУ СЕ, ХОРОР!" Марија открила дуго чувану тајну: "Рођена сам без..."
"ЈА ћу да се убијем, значи хорор!"
01. 02. 2026. у 09:13
Коментари (0)