СЕЛЕКТОР ОТКРИО ЗАШТО ЈЕ РОНАЛДО УРЛАО: Португалци кукају за непризнатим голом

Марко Паунић
Марко Паунић

15. 11. 2021. у 09:15

СЕЛЕКТОР фудбалера Португала Фернандо Сантош рекао је ноћас да преузима одговорност за пораз у мечу против Србије, као и да ће репрезентација те земље сигурно изборити пласман на Светско првенство кроз бараж.

СЕЛЕКТОР ОТКРИО ЗАШТО ЈЕ РОНАЛДО УРЛАО: Португалци кукају за непризнатим голом

Tanjug/AP

- Морамо да преузмемо одговорност, а посебно ја као селектор. Србија је била боља током већег дела меча... Ова утакмица није била успешна и морамо да се извинимо Португалцима - рекао је Сантош.

Фудбалска репрезентација Србије победила је у недељу увече на гостовању селекцију Португала са 2:1, и тако се пласирала на Светско првенство у Катару, док ће Португал играти у додатном баражу.

Одлучујући гол за победу Србије постигао је Александар Митровић у 90. минуту меча.

Србија је у Групи А заузела прво место са 20 бодова, док је Португал завршио на другом месту са 17 бодова.

Сантош је додао да је "уверен да ће његова селекција осигурати пласман на Светско првенство, али да ће сада морати да прођу додатне препреке".

Фото: Принтскрин

- Мораћемо добро да се припремимо да победимо противнике у марту и да идемо у Катар. И даље имам поверења у своје играче. Имамо веома квалитетне фудбалере, али морамо то и да покажемо на терену.

Што се тиче испада и геста Кристијана Роналда према њему, пошто су сви видели да је звезда тима викала на селектора, пало је невешто објашњење.

Он је рекао да то нема везе са самом утакмицом и да га Роналдо није „рибао“.

- Говорио је да је у Србији постигао гол у последњем тренутку и да тај гол није признат. То је нормално, био је фрустриран. На крају утакмице нико неће објашњавати шта се десило или није - навео је Сантош.

Бараж мечеви за одлазак на Светско првенство су на програму 24. и 25, односно 28. и 29. марта наредне године.

Светско првенство у Катару играће се од 21. новембра до 18. децембра 2022. године.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НЕПРИЈАТАН ГОСТ НА ОЛД ТРАФОРДУ: Јунајтед јури Лигу шампиона, трешњице трећи узастопни тријумф на Театру снова

НЕПРИЈАТАН ГОСТ НА ОЛД ТРАФОРДУ: Јунајтед јури Лигу шампиона, "трешњице" трећи узастопни тријумф на Театру снова

МАНЧЕСТЕР јунајтед ће и другог понедељка заредом спустити завесу на коло Премијер лиге, када на „Олд трафорду“ угости Борнмут (21.00) у мечу који може много да каже о стварном домету тима Рубена Аморима.

15. 12. 2025. у 09:00

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији

ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.

14. 12. 2025. у 19:24

Коментари (4)

РУСКА БАБА ЗАПРЕПАСТИЛА ЦЕО СВЕТ: Има 77 година и управо је урадила - ово (ВИДЕО)