ЦЕЛА БОСНА У НЕВЕРИЦИ, НЕ ИДЕ НА МУНДИЈАЛ: Аутсајдери и сами у чуду шта су урадили у Зеници

13. 11. 2021. у 18:34

БОСНА и Херцеговина дефинитивно неће учествовати на предстојећем Светском првенству у фудбалу.

Tanjug/AP

Надали су се "змајеви" да би могли да оду на Мундијал у Катару кроз бараж, али, те снове је распршила Финска.

И то сензационално.

Наиме, у Зеници су Финци прво промашили пенал, потом у 37. минуту остали без искљученог Раитале, а мало пре тога постигли гол преко Форса.

А онда, тотални дебакл селекције БиХ у наставку меча, који је Финска решила у своју корист са 1:3.

Најпре је Лод удвостручио вођство 60. екипе са ФИФА ранг листе, Менало је вратио наду домаћину да би могао да избегне дебакл, али је Лод опет заблистао, проигравши О'Шонесија у 73. минуту, када је и постављен коначни резултат.

И, док медији у БиХ јадикују над судбином тамошњег фудбала, називајући овакав исход и речима као што је "шок", селектор Финаца, Марку Канерва, и сам је био изненађен:

Tanjug/AP

Марку Каневра

- Веома смо срећни због победе у тешкој утакмици, у којој смо рано остали с играчем мање.  Невероватно ми је да смо два гола дали бројчано слабији!, истакао је стратег гостију.

Финска је у Д групи квалификација друга, са 11 бодова, једним мање од водеће Француске с којом ће игати за три дана, док је Босна испала из мундијалске трке, јер је остала на седам бодова. Шансе за одлазак у бараж има и тренутно трећепласирана Украјина, која у понедељак игра против "отписане" селекције БиХ, а тада би јој одговарао пораз Финаца, коју би могла да претекне сопственом победом.