БИЋЕ НАПЕТО! Један гол, двострука брига: Звезда изгубила меч, али и прво место

Д. Н.

04. 11. 2021. у 22:56

ЦРВЕНА Звезда не само да није успела да оствари примарни циљ из меча са Мидтјиландом, да победи у том мечу 4. кола Лиге Европе, већ је доживела и двоструки ударац.

Tanjug/AP

Подсетимо, Звезда је изгубила од Мидтјиланда на Маракани, па је остала на седам освојених бодова.

Али, није и остала на првом месту у групи.

Наиме, Брага ју је престигла, након што је са 4:2 победила последњепласирани Лудогорец.

Португалски клуб је повео преко Ал Мусратија у 25. минуту, Сотириу је осам минута касније вратио наду Бугарима да могу да извуку повољан резулат, но до великог предаха гостима се мрежа још двапут тресла.

Стрелци су били Медеирош у 38. и, на сјајну асистенцију петом Рикарда Хорте, Галено у 40. минуту, а онда је у 73. Гонзалез донео недостижних 4:1 после једноставне, а прелепе акције домаћих.

До краја меча, само је Пластун успео да постигне гол, али он није био довољан Лудогорецу заа ништа друго осим нешто часнијег пораза.

После овог меча, Брага је засела на прву позицију са девет бодова, Звезда је остала на поменутих седам, Мидтјиланд је трећи али сада са пет, док је Лудогорец остао на једном боду.

Подсетимо, победници група директно иду у осмину финала, другопласирани ће играти шеснаестину финала против екипа које као треће испадну из групне фазе Лиге шампиона, док шансу у Европи има и тим који буде трећи - он ће се преселити у Лиги конференција и играти с једним од другопласираних из групне фазе тог такмичења.