БЕНЗЕМА УШАО У ИСТОРИЈУ: Нападач Реала постигао хиљадити гол краљевића у Лиги шампиона па уступио место Луки Јовићу (ВИДЕО)

03. 11. 2021. у 20:45

ЗАВРШЕНЕ су прве две утакмице данашњег програма Лиге шампиона..

Фудбалери мадридског Реала савладали су Шахтјор са 2:1. Оба гола за краљевиће постигао је Карим Бензема на асистенциу Винисијуса.

Први од та два био је 1000. гол Мадриђана у Лиги шампиона, чиме су постали први клуб који је пробио ову невероватну границу. Реалу је за то било потребно 455 утакмица у елитном такмичењу, то је још једна категорија у којој је најбољи клуб 20. века неприкосновен.

Лука Јовић је играо од 79. минута када је заменио управо Бензему.

Стрелац за госте био је Фернандо. После четири кола Реал има девет бодова, три више и утакмцу више од Шерифа који од 21 час игра против Интера. Неразури су трећи са четири бода из три утакмице.

На Сан Сиру у Милану домаћи тим је губио до 61. минута. Порто је предност стекао у шестом минуту голом Дијаза на асистенцију Марка Грујића. Имао је српски интернационалац неколико прилика да се и сам упише у стрелце, али је с(п)ретнији од њега био голман росонера Ципријан Татарушану.

Био је ово први бод за екипу Нилана, док су змајеви са укупно пет сада избили на дреуго место групе Б, са поеном више од Атлетика и четири мање од Ливерпула. Редси и јорганџије свој меч играју од 21 час.