ПАРТИЗАН МОЋАН ПРЕД ГЕНТ: Црно-бели преслишали Чукарички

А. Илић

31. 10. 2021. у 20:24 >> 20:25

ФУДБАЛЕРИ Партизана славили су у 15. колу против Чукаричког на стадиону у Хумској. Иако је Чукарички имао својих прилика да угрози гол Александра Поповића, није постигао погодак. Домаћин је своје прилике искористио, те ће у одличном расположењу уз победу 2:0 (2:0) црно-бели дочекати гостовање Генту.

Чукарички је добро отворио утакмицу у Хумској. Упутили су гости два ударца ка голу Партизана на старту меча, а прву велику шансу имао је домаћин и то као плод грешке ривала. Петровић је био неодлучан у свом петерцу, лопта је некако дошла до Бибраса Натха, који ју је проследио до Рикарда Гомеша, али се на крају чувар мреже "брђана" искупио.

Само четири минута касније виђена је велика прилика за тим са Бановог брда. Ндиаје је шутирао, погодио је стативу, на одбитак је натрчао неко од нападача гостију, али офсајд.

Већ у 24. минуту нова прилика за тим Саше Илића. Чоловић је био у шанси. Интервенисао је Поповић који је закачио лопту таман толико да се након што је окрзнула пречку откотрља у корнер. Два минута касније на повреду се пожалио Саша Здјелар, како је речено из ПР тима црно-белих осетио је бол у ложи те је Станојевић на његово место на терену послао Данила Пантића.

Казнио је домаћин промашаје у 33. минуту. Јојић је добро извео прекид по десној страни, а Вујачић је био највиши у скоку за 1:0.

У другом минуту надокнаде Живковић је у постигао гол. Одлично је лопту упутио Урошевић, прошла је лопта до Менига који је само проследио до дефанзивца црно-белих за миран одлазак на паузу.

Добру прилику Ракоњац је имао за госте, наместио се на ударац у 52. минуту, шутирао тик изнад гола Поповића. Уследила су два узбудљива минута.

Прво је Пантић одузео лопту на средини терена, послао ју је одлично до Рикарда Гомеша, а нападач црно-белих је шаље до Менига и Јојића у срцу једанаестерца, ипак лопта пролази крај њих, опробао је ударац Живковић, био је блокиран.

Велика шанса са друге стране. Чоловић је фантастично центрирао, Поповић је морао да се "испружи" да би спречио лопту да уђе у гол.

Ток меча можете видети у наставку текста.

ПАРТИЗАН - ЧУКАРИЧКИ 2:0 (2:0)

(Вујачић 33', Живковић 45+2)

90' Три минута продужен је меч,  Вујачић је у надокнади био близу гола.

86' Наставио је бивши фудбалер Напретка са игром након лекарске интервенције.

84' Није добро за домаће, чини се да је Урошевић при покушају додавања, чини се да има проблема са ахиловом тетивом.

83' Уследио је период нешто мирније игре. Оба тима су успорила темпо игре.

77' Пантић је пао, показује судија да се игра настави, потом је лопту у гол послао Лутовац, био је у офсајду.

76' Чолић је заменио Лукића, док је Ндиаје напустио терен.

72' Миљковић је заменио Живковића, Смиљанић је на терен ушао уместо Бибраса Натха. Партизан је искорисито све измене.

66' Одлучио је Станојевић да направи промену.  Лутовац је у игру ушао уместо Менига, док је Немању Јовића заменио Никола Терзић

62' Саша Илић је на терен послао Ергелаша и Јанковића, док су изашли Кајевић и Чоловић.

55' Чоловић је фантастично центрирао, Ковач је главом распалио по лопти, Поповић одличан.

54' Пантић је одузео лопту на средини терена, послао ју је до Рикарда Гомеша, он је искоса послао до Јојића и Менига, обојица су је пропустили, на крају је шутирао Живковић са двадесетак метара, ништа.

52' Све је добро Ракоњац одрадио, наместио се за ударац између двојице играча црно-велих. Пласирао је лопту под пречку, али је она одлучила да га не послуша и оде преко гола.

50' Рикардо је шутирао искоса, далеко од гола. Одлично је "окренуо" Ковачевића и створио простор за шут.

46' Настављен је меч у Хумској. Из ПР тима Партизана стигла је информација о статусу повреде Саше Здјелара, везиста је осетио бол у ложи те је измењен.

Крај првог полувремена

45' Продужена је утакмица два минута. Гол! Живковић је у завршници продужетка постигао гол. 'Одлично је лопту упутио Урошевић, прошла је лопта до Менига који је само проследио до дефанзивца црно-белих!

39' Још једна добра лопта Јојића, испред Рикарда Гомеша спретнији је био Ђорђе Петровић.

33' Одлично је Јојић извео прекид по десној страни, највиши у скоку био је Вујачић 1:0 за домаћина.

26' Здјелар је само пао на траву, након медицинске асистенције није могао да настави даље. Заменио га је Данило Пантић.

24' Чоловић се нашао у великој прилици, интервенисао је Поповић који је таман толико учинио да лопта окрзне пречку и заврши у корнеру. Још једном је на тешком испиту био Поповић из корнера, још једном је добро реаговао.

21' Мениг је за сада највећа претња по ривала, Холанђанин је био у прилици, чини се да је избегао офсајд, али тако није мислио судија Милан Стефановић.

20' Тек сада је Партизан извео први корнер, није било опасности за госте.

17' Велика прилика за Чукарички. Ндиаје је шутирао, погодио је стативу, на одбитак је натрчао неко од нападача гостију, офсајд.

14' Урошевић је проиграо Јојића који је тукао главом, лопта пролази између Јовића и гола, каснио је млади нападач.

13' Уследила је велика грешка пред голом Петровића, био је неодлучан голман Чукаричког, лопта до Натха долази, потом и до Рикарда, али се чувар мреже "брђана" искупио

9' Сада још једном гости прете, овога пута Доцић је шутирао из велике удаљености.

4' Одговорио је сада Квинси Мениг, брани се Чукарички добро. Одлична реакција голмана гостију.

3' гости за сада расположени, упутили су два ударца ка голу Поповића, није било велике опасности по домаћина.

1' почела је утакмица у Хумској.

Уочи меча

ПАРТИЗАН: Поповић, Саничанин, Вујачић, Натхо, Мениг, Гомеш, Живковић, Јојић, Урошевић, Јовић.

ЧУКАРИЧКИ: Петровић, Ковачевић, Доцић, Стевановић, Ракоњац, Кајевић, Чоловић, Шапић, Ндиаје, Ковач, Рогановић.

Фудбалери Партизана играју против Чуке, а због болести је Саша Илић био упитан пред меч, тек јуче било је јасно да ће некадашњи капитен црно-белих по први пут у новој улози истрчати на травнату подлогу Партизановог стадиона.

Тренер Партизана Александар Станојевић је пред меч изнео очекивања.

- Свесни смо да је ово, уз гостовање код ТСЦ најтежа утакмица. Играмо са екипом која је убедљиво трећа на табели и која има стабилност, клуб стоји иза њих, све то им даје резултате, зато је и сигурно да ће бити тешка утакмица. Са друге стране, ми играмо на свака три дана утакмице, морамо да ротирамо колико је могуће. Свиђа ми се како се такмичи Саша Илић. Знам његов начин размишљања, знамо га сви као играча. Он је показао да се такмичи и да игра на резултат, он има добре резултате, у последње време је играо лепршаво, офанзивно и агресивно. Није он почетник, радио је са репрезентацијом, има већ неки стаж иза себе, тако да је он потпуно спреман да ради на неком највишем нивоу. Има ту неких детаља, познаје нас, познаје мене, ту ће бити у предности - нагласио је Александар Станојевић.

Слично размишља и Саша Илић.

- Партизан је фантастичан ове сезоне, игра одличан фудбал, такмичарски, уз сјајно вођење са клупе колеге Станојевића. Нападају црно--бели титулу са правом, с обзиром на квалитет тима. Имају широк избор играча, мноштво појединаца са огромним индивидуалним квалитетом, увек спремних да једним потезом одлуче победника - каже Илић.

Чукарички је тренутно трећи на табели Суперлиге, иза Црвене звезде и првопласираног Партизана.