СРБИН ВЛАДА ХОЛАНДИЈОМ: Душан Тадић асистенцијама и голом решио дерби Ајакс - ПСВ (ВИДЕО)

24. 10. 2021. у 17:31 >> 18:39

ДУШАН Тадић је наставио са одличним играма у дресу Ајакса.

Фото АП

Капитен фудбалске репрезентације Србије је у највећем мечу холандског фудбала, утакмици између амстердамских "копљаника" из ПСВ-а, био асистент два пута, у 19. минуту за уводни гол домаћина, а потом у 56. за 2:0.

Тадић се у првој од поменутих ситуација пробио по левом крилу, а онда по земљи идеално упослио Стивена Берхуиса који је затресао мрежу ривала из Ајндховена:

Овај 29-годишњак је тако наставио "терор" над ПСВ-ом, јер је од 2000. до сада најбољи стрелац Ајакса у овим дербијима, са шест погодака.

Душан Тадић је асистирао и у 10. минуту другог полувремена, када му је лопта кратко додата после корнера, а он идеално  упослио Себастијана Алеа, који је повисио вођство ударцем главом:

Након тога, Ајакс се разгорпадио, па су голове дали и Ентони у 66. и Класен у 76. за великих 4:0.

Коначних 5:0 поставио је капитен Ајакса. Заслужио је да сјајну партију крунише поготком. Извео је одличан соло продор и савалдао Дромела.

Тадићев клуб је у меч са ПСВ-ом ушао као лидер на табели после девет одиграних кола, са бодом више од најљућег супарника, а овим тријумфом одмакао се на "+4".

БОНУС ВИДЕО Новак Ђоковић пева "Пукни зоро" - снимак о коме прича Србија

ЗАПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан Сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17