ЗАВРШЕН НЕСРЕЋНИ МЕЧ У ЊУКАСЛУ: Тотенхем победио, навијач у стабилном стању

17. 10. 2021. у 20:01

Фудбалери Тотенхема победили су вечерас на гостовању екипу Њукасла са 3:2, у мечу осмог кола Премијер лиге.

Домаћи тим је у другом минуту дошао до вођства, када је главом гол постигао Калум Вилсон.

Клуб из Лондона је до преокрета дошао головима Тангија Ндомбелеа у 17., Харија Кејна у 22. и Хјон Мин Сона у четвртом минуту судијске надокнаде.

Њукасл је од 83. минута играо са играчем мање, након што је други жути картон добио Џонџо Шелви.

Ипак до краја меча успели су да смање резултат, пошто је аутогол у 89. минуту постигао Ерик Дајер.

Меч је у 40. минуту прекинут, након што је једном навијачу позлило на трибинама, а судија Андре Маринер је играче послао у свлачионицу.

Утакмица је настављена након двадесетак минута паузе, а навијач је на носилима изнесен са стадиона. Њукасл је саопштио да се навијач налази у стабилном стању.

Тотенхем је пети на табели Премијер лиге са 15 бодова, док је Њукасл на претпоследњем месту са три бода.

Ово је била прва утакмица Њукасла, након што је 7. октобра и званично продат конзорцијуму из Саудијске Арабије.