ЛИСИЦЕ ЈАЧЕ ОД ЂАВОЛА: Убедљив пораз Јунајтеда коме ни Немања Матић није помогао

16. 10. 2021. у 18:10

АГОНИЈА Манчестер јунајтеда у Лестеру. изабраници Оле-Гунара Солскјера претрпели су тежак пораз на гостовању у Ист Мидландсу - 4:2 за екипу Брендана Роџерса.

Јунајтед дошао је до предности сјајним голом Мејсона Гринвуда у 19. минуту. Изједначио је Јури Тилеманс после грешке Мекгвајера и лобовао Давида де Хеу. У 78. минуту Каглар Сујунџу је довео домаће у вођство. Проверавао је ВАР ову ситуацију, а гол је признат и Лисице су дошле до предности.

Успео је Јунајтед да дође до изједначења. Са половине терена је лопта послата ка Маркусу Рашфорду који сјајно брани позицију, намешта се и погађа за 2:2.

Тек што се кренуло са центра Џејми Варди враћа предност домаћину. Нико није очекивао да Варди уопште шутне ка голу, али то му се исплатило.

Победу Лестера потврдио је Патсон Дака голом у првом минуту надокнаде.

Српски фудбалер Немања Матић играо је до 80. минута кад га је заменио скот МекТоминај.

Други клуб из Манчестера, бранилац титуле Сити, лако је изашао на крај са Барнлијем и головима Бернарда Силве односно Кевина де Брујнеа остао у трци са Ливерпулом.

У осталим сусретима било је узбуђења и преокрета. Вулверхемптон је у дербију Вест Мидландса против Астон виле преокренуо од 0:2 до 3:2.

Саутемпон је минималним резултатом савладао Лидс, док у сусрету Норича и Брајтона није било голова.

На табели после некомплетног осмог кола води Ливерпул са 18 бодова, једним више од Ситија и два више Челсија, с тим што плавци имају меч мање.

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00