ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Сити срушио Стемфорд бриџ, Вила славила на Олд Треафорду

25. 09. 2021. у 15:40

ПРВЕ две утакмице суботњег програма Премијер лиге донеле су половичан успех клубовима из Манчестера, а највећи победник из ове ситуације могао би бити Ливерпул који има прилику да се победом над Брентфордом издвоји на челу табеле.

Сити је као гост савладао Челси, голом Габријела Жезуса у 53. минуту. То је био први пораз актуелног шампиона Европе и каква-таква освета грађана за пораз у финалу Лиге шампиона.

Први пут у историји Премијер лиге Сити је два пута узастопно славио на Стамфорд бриџу, а овом победом Пеп Гвардиола је постао једини менаџер у ПЛ који је успео да победи сва четири последња менаџера Челсија.

Манчестер јунајтед је доживео први пораз у Лиги, а бодове са Олд Траорда носи Астон вила и то први пут после 2009. године. Једини погодак на мечу постигао је Хаус у 88. минуту меча, а трагичар црвених ђавола је Бруно Фернандеш. Португалац је у 90. минуту промашио пенал и то тако што је први пут у каријери промашио цео гол са беле тачке.

Сада Сити, Јунајтед и Челси имају по 13 бодова, колико и Ливерпул уз меч мање. Астон вила је седма са 10 бодова.

БОНУС ВИДЕО - ДА ЖИВИМО НОРМАЛАН ЖИВОТ: Немања Матић позвао грађане да се вакцинишу

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона лисица може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

ЛЕСТЕР СЕ ВРАТИО У ПРЕМИЈЕР ЛИГУ! Успешна сезона ''лисица'' може бити крунисана освајањем Чемпионшипа

НЕКАДАШЊИ првак Енглеске је математички осигурао повратак у Премијер лигу, а уколико данас слави против Престона на ''Дипдејлу'' (21:00) крунисаће сјајну сезону освајањем Чемпионшипа.

29. 04. 2024. у 07:35

УЕФА У ШОКУ: Русија се одлучује на радикалан потез?

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а фудбал, као најпопуларнија спортска дисциплина, посебно је занимиљив ових дана, због руске ситуације у њему.

29. 04. 2024. у 21:07

БИЛЕ ПОСЕБНО ВЕЗАНЕ: Ко је била мајка Бојане Јанковић - преминула пре неколико месеци (ФОТО)

ВОДИТЕЉКА Бојана Јанковић сахрањена је на Новом гробљу у Београду, њу су на вечни починак испратили у великом броју пријатељи, породица, а њен бивши супруг Огњен Јанковић одржао је потресан говор.

29. 04. 2024. у 13:49