КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА СП: Хрватска ремизирала, Немачка убедљива против Северне Македоније

Ч. В.

11. 10. 2021. у 22:41

ФУДБАЛЕРИ Хрватске одиграли су нерешено 2:2 против Словачке у Осијеку. За разлику од њих поразе су доживели Северна Македонија, Црна Гора и Словенија.

Није добро почело за изабрнике Златка Далића, пошто је Шранц у 20. минуту донео предност гостујућој селекцији. Ипак, домаћи су само пет минута касније поравнали резултат преко Андреја Крамарића.

У најгорем могућем тренутку Хрватска је примила други гол. Играо се 45. минут када је Хараслин савладао Доминика Ливаковића.

Лука Модрић и другови су много агилније кренули ка голу ривала у другом полувремену и успели су да изједначе управо преко фудбалера Реал Мадрида.

Постигла је Хрватска још један погодак. Урадио је то Никола Влашић у 83. минуту, али је он поништен због офсајда.

Русија је у овој групи победила Словенију у Марибору са 2:1 и тим тријумфом је избила на чело табеле са 19 бодова, два више од Хрвата.

О директном путнику у Катар по свему судећи ће одлучивати утакмица ове две репрезентације у новембру у Загребу. Ипак, да би се то десило и једни и други пре тог сусрета морају да победе Кипар, односно Малту.

Севрена Македонија се држала само једно полувреме против Немачке. Након 45 минута није било голова у Скопљу, а онда су играчи Хасија Флика додали гас и постигли четири гола, те славили са 4:0.

Фудбалери Црне Горе су такође доживели неуспех. "Соколови" су изгубили у гостима од Норвешке са 2:0.

Сада два кола пре краја квалификација заостају шест бодова, управо ривалу од кога су поражени.

КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА СП

Понедељак

Кипар - Малта 2:2 (1:0)

(Папулис 7, Сотирију 80 - Мускат 53, Дегабриеле 90+8)
Белорусија - Чешка 0:2 (0:1)
(Шик 22, Хложек 65)
Естонија - Велс 0:1 (0:1)
(Мур 12)
Хрватска - Словачка 2:2 (1:2)
(Крамарић 25, Модрић 71 - Шранц 20, Хараслин 45)
Исланд - Лихтенштајн 4:0 (2:0)
(Тордарсон 19, Гудмундсон 35 пен, 79 пен, Гудјонсен 89)
Летонија - Турска 1:2 (0:0)
(Демирал 70 аг - Дурсун 76, Јилмаз 90+9 пен)
Холандија - Гибралтар 6:0 (3:0)
(Ван Дајк 9, Депај 21, 45+3, Дамфрис 48, Дањума 75, Мален 86)
(Иличић 40 - Дивејев 28, Џикија 32)

БОНУС ВИДЕО: НОВАК ЗАПЕВАО "ПУКНИ ЗОРО"! Погледајте снимак о ком прича Србија, Ђоковић одушевио госте