КАРИОКЕ НЕ СТАЈУ, ГАУЧОСИ КАСКАЈУ: Бразил преокренуо против Венецуеле, реми Аргентине и Парагваја

08. 10. 2021. у 08:52

ФУДБАЛЕРИ Бразила победили су прошле ноћи у Каракасу селекцију Венецуеле са 3:1, у утакмици десетог кола јужноамеричких квалификација за Светско првенство 2022. године.

Играјући без суспендованог Нејмара и повређеног Каземира, Бразил је губио од последње пласиране Венецуеле до 71. минута.

Ерик Рамирес је донео предност Венецуели у 11. минуту, али је Бразил преокренуо резултат. Прво је Маркињос изједначио у 71. минуту, потом је сигуран са пенала био Габријел Барбоса у 85. минуту, да би коначан резултат поставио Антони у петом минуту судијске надокнаде времена.

Фудбалери Аргентине и Парагваја одиграли су нерешено 0:0 у Асунсиону. Лионел Меси није био довољан Аргентинцима да "пробију" моћну одбрамбену линију Парагваја, а најбољи појединци на терену били су голмани.

Бразил је први на табели са 27 бодова, док је Аргентина друга са 19 из девет одиграних утакмица, пошто је њихов дуел у септембру прекинут због кршења ковид протокола после само седам минута.

Репрезентација Парагваја је шеста на табели са 11 бодова, а Венецуела последња са само четири освојена бода.

Еквадор и Уругвај имају по 16 бодова из десет мечева, али Еквадорци имају победу више и држе треће место после победе над Боливијом од 3:0. Сви голови на утакмици постигнути су између 14. и 19. минута, први је постигао Микаел Естрада, а наредна два Енер Валенсија.

Неколико сати раније Уругвајци су на свом терену одиграли 0:0 са Колумбијом, која је пета на табели са 14 бодова.

У последњем мечу Перу је победио Чиле са 2:0 и тако задржао наду за пласман на Светско првенство. Перу је на седмом месту на табели са 11 бодова, док је Чиле осми са седам.

Четири најбоље репрезентације пласираће се на Светско првенство 2022, док ће петопласирани тим у доигравање.

АМЕРИ У ШОКУ: Српски монах им открио како је Дарко Миличић успео, а он - зашто се одрекао кошарке, купио 10.000 риба и нокаутирао коња

Дарко Миличић је једна од најзанимљивијих личности у нашој кошарци. Сврставан својевремено међу највеће таленте на свету, изабаран је чак као други пик на НБА драфту, испред многих потоњих звезда. У НБА лиги, међутим, није успео. У Америци му се и данас многи подсмевају због тога. Али… Управо је екипа највећег америчког спортског медија, ЕСПН-а, не тако давно допутовала у Србију да сазна нешто више о нашем некадашњем репрезентативцу. Оно што су открили – запрепастило их је.

07. 05. 2023. у 19:16