КАРИОКЕ НЕ СТАЈУ, ГАУЧОСИ КАСКАЈУ: Бразил преокренуо против Венецуеле, реми Аргентине и Парагваја

08. 10. 2021. у 08:52

ФУДБАЛЕРИ Бразила победили су прошле ноћи у Каракасу селекцију Венецуеле са 3:1, у утакмици десетог кола јужноамеричких квалификација за Светско првенство 2022. године.

Играјући без суспендованог Нејмара и повређеног Каземира, Бразил је губио од последње пласиране Венецуеле до 71. минута.

Ерик Рамирес је донео предност Венецуели у 11. минуту, али је Бразил преокренуо резултат. Прво је Маркињос изједначио у 71. минуту, потом је сигуран са пенала био Габријел Барбоса у 85. минуту, да би коначан резултат поставио Антони у петом минуту судијске надокнаде времена.

Фудбалери Аргентине и Парагваја одиграли су нерешено 0:0 у Асунсиону. Лионел Меси није био довољан Аргентинцима да "пробију" моћну одбрамбену линију Парагваја, а најбољи појединци на терену били су голмани.

Бразил је први на табели са 27 бодова, док је Аргентина друга са 19 из девет одиграних утакмица, пошто је њихов дуел у септембру прекинут због кршења ковид протокола после само седам минута.

Репрезентација Парагваја је шеста на табели са 11 бодова, а Венецуела последња са само четири освојена бода.

Еквадор и Уругвај имају по 16 бодова из десет мечева, али Еквадорци имају победу више и држе треће место после победе над Боливијом од 3:0. Сви голови на утакмици постигнути су између 14. и 19. минута, први је постигао Микаел Естрада, а наредна два Енер Валенсија.

Неколико сати раније Уругвајци су на свом терену одиграли 0:0 са Колумбијом, која је пета на табели са 14 бодова.

У последњем мечу Перу је победио Чиле са 2:0 и тако задржао наду за пласман на Светско првенство. Перу је на седмом месту на табели са 11 бодова, док је Чиле осми са седам.

Четири најбоље репрезентације пласираће се на Светско првенство 2022, док ће петопласирани тим у доигравање.

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39