ОН ЈЕ НАЈВЕЋИ МАЛЕР НА СВЕТУ Поништен му је већ 16. гол, а плаћен је право богатство

02. 10. 2021. у 18:36

ФУДБАЛ воли да игра више него било шта друго, али иако је врхунски нападач - среће баш и нема.

Тимо Вернер је прошлог лета стигао из Лајпцига у Челси, с лондонским тимом постао је првак Европе, али га пехови и даље прате када се ради о поништеним головима.

Данас му се то десило чак шеснаести пут откако је постао члан "плаваца".

Наиме, у утакмици са Саутемптоном, одиграном у оквиру 7. кола Премијер лиге, Челси је победио с 3:1 и дошао до првог места на табели, али уз нову неверицу немачког нападача.

При резултату 1:0, захваљујући голу Тревоа Чалобаха у деветом минуту, Тимо Вернер је матирао супарничког голмана четири минута пре одласка на велики предах. Почео је да слави, јер нити је направио прекршај, нити се налазио у недозвољеној позицији, али арбитар Мартин Етикинсон је поручио да ће се ипак сачекати мало са проглашењем промене резултата, како би контактирао колеге у ВАР соби.

Његов сарадник, Мајк Дин, донео је одлуку да се погодак поништава, јер је 18 секунди пре него што се мрежа затресла, на другој страни терена Вернеров саиграч Сезар Аспиликуета направио прекршај.

Тако је 16. пут у ове две сезоне Вернер доживео да му се погодак не важи, по чему је апсолутни светски рекордер.

На то се надовезало и изједначење (Ворд-Проуес је реализовао пенал у 60. минуту), па се чинило да ће "плавци" доживети кикс, али је стрелац за Саутемптон искључен 13 минута пре краја.

Вернер је недуго затим са правом славио - постигао је гол у 84. минуту, свој први у овом издању Премијер лиге, а коначних 3:1 за Челси поставио је Бен Чилвел у 89.

Подсетимо, Лајпциг је зарадио 53 милиона евра од продаје овог Тима Вернера, који је у 59 утакмица за лондонски клуб 16 пута био асистент, у 13 наврата стрелац, а поменутих 16 пута је због ВАР-а његов погодак био поништен.

БОНУС ВИДЕО Након нокаута - Судија усред ринга морао да успава ММА борца

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39