БАРСА У АГОНИЈИ: Бенфика прегазила Каталонце, Роналдо у надокнади донео победу Јунајтеду (ВИДЕО)

29. 09. 2021. у 22:58

ДВА кола, два пораза, нула бодова, ниједан дат и шест примљених голова. Ово је учинак Барселоне након првих рунди Лиге шампиона.

Од почетка сезоне се видело да ово неће бити добра сезона за Каталонце. Све је почело одласком Лионела Месија.

Ако је пораз од Бајрена (3:0) у првом колу био очекииван, нико није могао да верује да ће Бенфика да слави са идентичним резултатом, без обзира на то што се меч играо на "Ла Лужу".

Тешки дани су пред шпанским гигантом. Роналду Куману се одавно дрма клупа, а ово само може да убрза његов одлазак са клупе Барселоне, а ако се још зна да је наредни меч у Ла Лиги са шампионом Атлетико Мадридом никоме ко воли клуб са "Камп Ноуа" није пријатно.

Само три минута је било потребно Дарвину Њуњезу да доведе лисабонске "орлове" до вођства. Имали су гости пар прилика да до одласка на одмор изједначе, али нису били прецизни.

Друго полувреме било је још горе по Барселону. Најпре је у 69. минуту предност повећао Рафа Силва, да би коначан исход поставио Њуњез који је други гол на утакмици постигао са беле тачке.

Треба рећи и да је у 87. минуту Ерик Гарија зарадио други жути картон, па је мало пре краја утакмице морао у свлачионицу.

Барселона после два кола нема ниједан бод. Бенфика је друга са четири бода, док је лидер Бајерн са максималних шест. На трећем месту је Динамо Кијев са јендим бодом.

Каква ноћ у Манчестеру. Кристијано Роналдо је у вечери рекорда успео да дигне на ноге "Олд Трафорд" и у петом минуту надокнаде донесе победу Јунајтеду против Виљареала (2:1).

ХЕРОЈ Кристијано Роналдо донео победу Јунајтеду/Фото: EPA-EFE/Peter Powell

Слутило је на још један дебакл "црвених ђавола". Још једну не баш добру партију пружили су изабраници Олеа Гунара Солскјера, али спасилац је био Португалац и донео је први тријумф свом тиму у овој сезони Лиге шампиона.

Након првих 45 минута у којима није било голова у другом полувремену виђена су сва три. Пако Алкасер је искористио сјајан центаршут Дањуме и у 53. минуту савладао Давида де Хеу.

Недуго потом уследио је ремек-дело Алекса Телеса. Уиграну акцију из прекида одиграли су домаћи. Бруно Фернандеш је из слободног ударца послао лопту на ивицу казненог простора одакле је Бразилац из прве тукао и донео изједначење свом тиму.

Када је све ишло ка томе да се меч заврши 1:1 на сцену ступа Роналдо. Резервиста Фред је центрирао са леве стране, Кристијано одложио до Лингарда, овај вратио Португалцу који из нимало лаке позиције доноси победу Јунајтеду и изазива огромну радост нивијачина на "театру снова".

"Црвени ђаволи" су сада трећи на табели са три бода колико има и другополасирали Јанг Бојс. Прва је Аталанта са четири, а Виљареал има један.