БАРСЕЛОНА НА ХОЛАНДСКИ ПОГОН: Каталонци убедљиви против Левантеа, Ансу Фати се на сјајан начин вратио на терен

26. 09. 2021. у 18:30

КОНАЧНО је Барселона успела да победи након два везана ремија. Каталонци су на свом терену савладали Леванте са 3:0, а овај меч је осим голова двојице Холанђана обележио и повратак на терен талентованог Ансуа Фатија.

Лепши повратак нова десетка клуба са "Камп Ноуа" није могла да замисли. Ушао је у игру у 81. минуту уместо Лука де Јонга, а у првом минуту надокнаде је постигао гол и најавио да је спреман да носи тако важан и значајан број на леђима.

Све је лако када се на време ривал отвори. Барселона је већ после 14 минута водила са 2:0, а голове су постигли Мемфис Депај и поменути Лук де Јонг, коме је то био првенац у новом клубу.

Тим из Валенсије није озбиљније претио Тер Штегену, све до финиша утакмице. Но, најважније за немачког голмана је да му је мрежа остала нетакнута.

Ово је важна победа за тим Роналда Кумана да се мало ствари стабилизују, посебно што у Барселона у наредном колу гостује шампиону Атлетику. Пре тога у среду у другом колу Лиге шампиона иде у Лисабон на ноге Бенфики.

Барселона се сада налази на петом месту на табели са 12 бодова, док је Леванте 17. са четири.