КУМАНОВ НОВИ АЛИБИ: Није ово Барселона од пре осам година

21. 09. 2021. у 09:36

ФУДБАЛЕРИ Барселоне од старта нове сезоне имају две победе и два ремија, а последњи су забележили синоћ против Гранаде (1:1).

Каталонци су на свом терену губили од 2. минута утакмице, када је гол постигао Дуарте, па све до 90. када им је Араухо у последњим моментима донео бод против тима који се налази на дну табеле.

После тешког пораза од минхенског Бајерна (3:0) у Лиги шампиона и овог кикса у Примери, шпански медији пишу да су Куману одбројани дани на "Ноу Кампу".

Куман је на терен против Гранаде послао тим чија је последња линија у просеку имала 20 година, док је Жерар Пике ушао у игру у 75. минуту са клупе, а у завршници је правио друштво Луку де Јонгу у нападу. Холанђанин се након утакмице бранио од критика, како због резултата и игре, тако и због поставе.

- Па погледајте нам састав играча. То је једино што смо могли. Немамо играче из доба тика-таке, морамо да играмо сопственим стилом. Мислим да смо играли добро, а да је остало још мало времена, могли смо и да победимо. Основна формација била је 4-3-3, касније сам правио измене у складу с оним што сам имао на клупи. Није ово Барселона од пре осам година. Тако је, како је - рекао је Куман.

Барселона данас нема асове попут Месија, Ћавија, Инијесте, али Куман не располаже ни свим снагама из актуелног кадра, а упутио је и низ критика на рачун ривала.

- Са Фатијем и Дембелеом било би друачије, јер бисмо имали више дубине. Гранада нам је одузела простор, бранила се с много играча. Барем смо изједначили, али штета је што смо остали без два бода. Не можемо да будемо задовољни бодом против Гранаде. Борили смо се и играли добро у другом полувремену, али од другог минута они су "крали време" и то мора да се промени. Изгубили смо много времена због глупости, због повреда које нису биле повреде, судије морају то да смање пре саме завршнице утакмице - додао је Холанђанин.

Подсетимо, Куман је у Барселону стигао у августу 2020. године, а шпански медији су уверени да неће још дуго бити на тој позицији. Као први кандидат за наследника помиње се селектор Белгије и бивши менаџер Евертона Роберто Мартинез, а заједно са њим би у клуб као помоћник требало да дође и Тијери Анри.

БОНУС ВИДЕО

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу Олимпика јури гол заостатка против разигране вучице

ЛУКА ЈОВИЋ БИ ПОНОВО МОГАО БИТИ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Милан у паклу ''Олимпика'' јури гол заостатка против разигране ''вучице''

У реванш утакмици четвртфинала Лиге Европе фудбалери Роме ће на ''Олимпику'' бранити великих 1:0 које су зарадили на ''Сан сиру'' пре седам дана против Милана (21.00).

18. 04. 2024. у 07:55

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га одузели ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ЗАШТО СУ БРУТАЛНО УБИЈЕНИ? Игора одгајали пси на улици - заборавио матерњи, кад су им га "одузели" ДОШЛИ ИСПРЕД СИРОТИШТА и данима чекали

ТУЖНА прича дечака који је прошао пакао на земљи због својих родитеља и деде алкохоличара. Морао је да проси и живи на хладној улици, а данас је жив захваљујући Џеси, Гоги, Маши и Севи.

16. 04. 2024. у 14:14