РЕАЛ СЕ ВРАТИО КУЋИ: Мадриђани Селту испратили "петардом" са Бернабеуа

12. 09. 2021. у 23:33

НАВИЈАЧИ Реала дочекали су прилику да се врате на свој стадион.

РЕАЛ СЕ ВРАТИО КУЋИ: Мадриђани Селту испратили петардом са Бернабеуа

Играли су читаву прошлу сезону на Алфредо ди Стефанију , а почетак ове дочекали су са три узастопна гостовања.

Овај 12. септембар је био "историјски", пошто су Мадриђани против Селте отворили "Сантјаго Бернабеу". И то су учинили на више него импресиван начин - са пет голова у мрежи ривала - 5:2 (1:2).

Селта је добро отворила меч, су стрепели после голова Сантија Мине и Ћервија који су два пута дали Селти предност у 4. и 31. минуту утакмице. Уписао се између два гола Селте и Бензема.

Међутим, није много прошло до преокрета Мадриђана. Само седам минута је било довољно Реалу да све преокрене, па је Бензема већ у 47. минуту успео да поравна резултат, а потом је Винисијус у 53. минуту вратио осмехе на стадиону "Сантјаго Бернабеу".

Није ту Реал стао, хтео је да докрајчи свог ривала. Камавинга је у 72. минуту постигао четврти гол за Реал, а пети на мечу, и његов трећи постигао је Карим Бензема у 87. минуту сусрета.

Мадриђани су на тај начин искочили на прво место у шпанској Примери и бодовно су поравнати са Валенсијом и Атлетико Мадридом. На другој страни табеле је Селта, која је у зони испадања са само једним бодом.