ОДЛИЧНА СРБИЈА РАЗБИЛА КАТАР: "Орлови" бројали до четири, у добром расположењу дочекују Луксембург (ВИДЕО)

01. 09. 2021. у 20:10 >> 22:34

ФУДБАЛСКА репрезентација Србије прегазила је Катар са 4:0 у пријатељској утакмици која је одиграна у Дебрецину (Мађарска).

ОДЛИЧНА СРБИЈА РАЗБИЛА КАТАР: Орлови бројали до четири, у добром расположењу дочекују Луксембург (ВИДЕО)

"Орлови" сада могу максимално да се фокусирају на утакмицу са Луксембургом (4. септембар, 18 сати), а тај дуел дочекују у добро расположењу и распуцани.

Измешао је селектор Драган Стојковић Пикси састав. Одморио је носиоце игре и сачувао их за оно што следи.

Од страта меча су Матија Настасић (капитен на овој утакмици) и другови кренули да кидишу ка голу ривала и већ у 2. минуту су повели након што је Куки постигао аутогол.

Већ у 18. минуту Лука Јовић је дуплирао предност. Могли су "орлови" да постигну још неки гол до одласка на одмор, али то се није догодило.

Тандем из Фиорентине је у наставку утакмице постигао још два гола за нашу селекције. Најпре је стрелац био Душан Влаховић који је лако у ситуацији један на један матирао Алшиба.

Потом је Никола Миленковић одличним ударцем главом после сјајног центаршута Андрије Живковића из корнера.

Србија је сигурно могла да постигне још најмање три поготка. Но, и овако је добро. Стојковић је испунио циљ - победио и сачувао одморио главне играче.

После поменуте утакмице са Луксембургом "орлови" 7. септембра гостују Ирској.

Катар - Србија 0:4 (0:2).

Стадион: "Нађерди". Судија: Филип Глова (Словачка). Стрелци: Куку аутогол у 2. минуту, Јовић у 18, Влаховић у 60. и Миленковић у 85. минуту за Србију.

КАТАР (4-2-3-1): Алшиб – Мигел, А. Хасан (од 73, Еламин), Албајати (од 85. Марафи), Салман – Будијаф (од 73. Мадибо), Алелдин (од 61. Асадала)  - Алрави, Ал Хајдос (од 61. Афиф), Куки – Али (од 85. Јусеф Разак).

СРБИЈА (3-4-1-2): Рајковић (од 46. Свилар) – Миленковић, Настасић (од 46. Вељковић), Павловић – Лазовић (од 76. Радоњић), Максимовић (од 63. Рачић), Гудељ (од 56. Лукић), Бирманчевић (од 55. Жиковић) – Ђуричић – Јовић, Влаховић.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ: Катар - Србија 0:4

90+2. МИНУТ - Крај утакмице!

85. МИНУТ - Уписао се у стрелце и Никола Миленковић. Сјајно је скочио и главом закуцао лопту након центрашута Андрије Живковића из корнера.

74. МИНУТ - Ау какав би ово гол био! Влаховић је ухватио макациза после центаршута Лазовића, али је голман Катара имао доста среће пошто га је лопта погодила у тело!

68. МИНУТ - Период утакмице у којем је Катар пребацио тежиште на половину Србије. Један покушај домаћина на овом сусрету сигурном интервенцијом је зауставио резервиста Миле Свилар.

66. МИНУТ - Сјајан пас Влаховића ка Ђуричићу који је пропустио изгледну прилику да се упише у стрелце. Његов покушај зауставио је Алшиб.

60. МИНУТ - Нови гол Србије! Душан Влаховић је изашао један на један са голманом Катара и лако га је савладао.

51. МИНУТ - Стање на терену се не мења. "Орлови" су наставили да нападају и у другом полувреме са јасном намером да постигну и трећи гол.

46. МИНУТ - Почело је друго полувреме!

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Катар - Србија 0:2

45. МИНУТ - Крај првог полувремена!

41. МИНУТ - Опробао је ударац Јовић. Тукао је нападач Реала из даљине, али је лопта завршила у наручју Алшиба.

34. МИНУТ - Велика шанса за Ђуричића! Јовић је украо лопту на центру, додао ју је до Влаховића, овај одложио за фудбалера Сасуола који је шутирао мало поред гола Катара.

28. МИНУТ - Добро играју изабраници Драгана Стојковића Пикси и ривалу не дозвољавају да припрети голу.

19. МИНУТ - Наша селекција је дуплирала предност. Лопту је на средини терена украо Ђуричић, додао до Влаховића који је упослио је Луку Јовића. Овај се ослободио чувара и одличним ударцем довео Србију до предности од 2:0.

13. МИНУТ - Нема много узбуђења од тренутка када су "орлови" повели. Катар се мало консолидовао, али не прети Рајковићу.

3. МИНУТ - Србија је повела на старту меча. Филип Ђуричић је пробио по десној страни, упутио је центаршут. Лопта је на путу ка голу закачила Кукија, преварила је Алшиба и завршила иза његових леђа.

1. МИНУТ - Почела је пријатељска утакмица која се игра у Дебрецину.