УТАКМИЦА ЗА ИНФАКРТ У СУБОТИЦИ: Спартак славио са пенала у зауставном времену!

22. 08. 2021. у 20:07

ФУДБАЛЕРИ Напретка гостовали су Спартаку у 6. колу Суперлиге. "Голубови" су славили у зауставном времену са "беле тачке" 3:2.

Спартак је дошао до вођства од 2:0. Спартак је повео у 32. минуту голом Христовића, а потом је млади фудбалер још једном до полувремена затресао мрежу.

У 60. минуту Милошев Коцић је проиграо Јовановића који је успео да смањи заостатак, а потом је Саша Марјановић новим голом у сезони у 70. минуту поравнао резултат.

Темпо је за нијансу опао после неколико добрих напада Спартака и покушаја Лазара Туфегџића, а онда је уследио шок за домаћина и нови пад темпа. Уследио је напад Напретка и акцију је окончао поготком капитен Саша Марјановић. Претходно је центраирао Дабић, лопта се одбила до Марјановића који је матирао Дубљанића.

Међутим, погодак је поништен због офсајда, а успорени снимак показао је да су спорне чак две ситуације и уследио је преглед ВАР судија. Све то, трајало је великих шест минута. Ситуација јесте била комплексна, али превише. Судија Марковић је показао ка центру и уследило је славље Ђумијевиг момака.

Ту није био крај. Марковић је меч продужио чак 10 минута, а у трећем минуту надокнаде показао је на белу тачку и то у корист Спартака. Фуртула је срушен од стране голмана ривала, а Туфегџић поново израста у јунака свог тима.