БИТКА ЗА ЛОНДОН У ПЛАВОЈ БОЈИ: Челси савладао Арсенал, одлична игра Лукакуа

22. 08. 2021. у 19:38

ФУДБАЛЕРИ Челсија савладали су у гостима Арсенал са 2:0 у дерби мечу другог кола Премијер лиге.

Челсијев "супертим" је упалио моторе. У великом дербију Лондона, већ у другом колу нове сезоне, "плавци" су победили у гостима Арсенал, без већих мука.

Ромелу Лукаку је предводио напад Челсија, први пут откако је дошао (вратио се) на Стамфорд Бриџ, и већ се одмах осетило присуство једног од најбољих нападача у Европи.

Играо се 15. минут, када је Рис Џејмс проиграо Белгијанца, а овај рутински сместио лопту у мрежу.

Џејмс је сјајну партију крунисао голом, у 35. минуту и, испоставило се, поставио коначан резултат.

Имао је Лукаку сјајну прилику у 77. минуту, када је одлично шутирао главом, али је Лено мајсторски интервенисао и једном од најбољих одбрана сезоне, сачувао мрежу и склонио лопту на пречку.

Челси је у прва два кола уписао две победе, док је Арсенал поразима отворио сезону.